BannerPMP 21.03 650

asacons anunt21.03.2019

tasnad ariesul

Arieșul Turda s-a impus, scor 3-2, pe terenul celor de la Unirea Tășnad, după ce gazdele au avut două goluri avans.

Tășnadul a început foarte bine partida și au reușit să deschidă scorul în urma unei lovituri de la colțul terenului. Oaspeții au rămas în zece oameni, Indreica fiind eliminat în urma cumului de cartonașe galbene.

Repriza a doua a început cum nu se poate mai prost pentru turdeni care au mai primit un gol și meciul părea încheiat.

Ultimele 20 de minute au fost perfecte pentru Arieșul. Sebastian Salcău a executat impecabil o lovitură liberă și Turda a redus din diferență. Același Salcău a reușit să restabilească egalitatea pe final de meci.

În prelungirile partidei, Adrian Chișu a primit un balon pe partea dreaptă, a simulat o centrare și și-a așezat balonul pe piciorul stâng, reușind să trimită direct în vinclul porții celor de la Unirea.

S-a terminat 3-2 pentru Arieșul, iar formația turdeană așpteaptă partida de săptămâna viitoare, contra celor de la Cetate Rășnov.

UNIREA TĂȘNAD – ARIEȘUL TURDA 2-3 (1-0)

Arieșul Turda: Pop – Chiș, Indreica, Ionescu, Marcu, Ititesc, Paleoca, Vitan, Salcău, Varodi, Lemnaru. Au mai evoluat: Cocoară, Savu, Chișu, Selegean.