BannerPMP 21.03 650

asacons anunt21.03.2019

ariesul mv

Arieșul Mihai Viteazu s-a impus astăzi, scor 4-1, în fața celor de la Vulturul Mintiu Gherlii, într-o partidă amicală ce s-a desfășurat pe terenul sintetic din Someșeni (baza Ardealul).

Meciul a debutat cu un autogol al celor de la Mintiu Gherlii, iar apoi Cîțcăuan a dublat avantajul echipei antrenate de Artur Podar. Până la pauză, „vulturii” din Mintiu Gherlii au marcat o dată.

În partea a doua formația din Mihai Viteazu a reușit să mai marcheze de trei ori prin Cîțcăuan, Moldovan și Zbâncă.

S-a terminat 5-1 și Arieșul Mihai Viteazu va evolua săptămâna viitoare, într-o partidă amicală, contra celor de la CSM Câmpia Turzii.

ARIEȘUL MIHAI VITEAZU – VULTURUL MINTIU GHERLII 5-1 (2-1)

Arieșul Mihai Viteazu: M.Lăkătuș – Crișan, Buglea, Cecălăcean, Moldovan, Ignat, Tothăzan, G.Lăkătuș, Mureșan, Mărie, Kiesz.

Repriza a doua: M.Lăkătuș – Tothăzan, Buglea, Moldovan, Crișan, Podar, Cecălăcean, Ignat, Varga, Popescu, Linca.