csm ct dinamo

Cu toate ca au fost sustinuti de o sala plina, voleibalistii de la CSM Campia Turzii au pierdut in aceasta seara cu scorul de 0-3 (16-25; 27-29; 13-25), in fata unei echipe mult mai omogene, Dinamo Bucuresti.

Parca frica de a obtine un rezultat favorabil si-a pus amprenta pe jocul voleibalistilor de la CSM in primul set, iar echipa bucuresteana, mult mai experimentata si cu un lot puternic, a simtit acest lucru si au condus in permanenta, reusind sa castige usor acest prim set.

Parca trezita la realitate, in setul secund formatia CSM-ului a mers punct cu punct cu formatia dinamovista, iar in finalul acestuia a avut sansa chiar de doua ori sa inchida setul in favoarea lor, numai ca au ratat cu seninatate aceasta oportunitate. In final, pe fondul unor greseli, voleibalistii gazda pierd si setul secund cu scorul de 29-27, iar oaspetii conduceau cu 2-0 la seturi.

Debusolati de pierderea setului doi, in urmatorul set "gazdele" nu se mai regasesc si formatia din capitala incheie rapid socotelile si il castiga, fapt ce a facut ca acestia sa castige partida cu scorul de 3-0, fara istoric.

Voleibalistii CSM-ului au ocazia sa isi ia revansa fata de minunatul public din Campia Turzii, sambata 9 februarie de la orele 18.00, atunci cand vor juca tot pe teren propriu cu Universitatea Cluj, iar cu o victorie obtinuta in fata acestora credem ca meciul din aceasta seara va fi dat uitarii.

La meciul de astazi cu Dinamo Bucuresti, CSM a folosit urmatoarea formatie: Vitelaru, Oliveira Do Nascimento, Antonic, Ciortea, Knezevici, Silvasan-Pasca si Ghimes-libero. Au mai intrat: Moisa, Ciupe.

Rezerve neutilizate: Remes, Cocis, Vanca, Valean, Hasmasan.