promo 650x150 700lei

turda fagaras

Potaissa Turda s-a impus astăzi, scor 35-28, în fața celor de la CSM Făgăraș, într-o partidă care a contat pentru etapa a XVI-a, din cadrul Ligii Zimbrilor.

Meciul din sala „George Barițiu” a început extrem de echilibrat, cele două echipe alternând la conducerea partidei. Prima care s-a distanțat la mai mult de un gol a fost Potaissa (9-7, min 12) și Turda a reușit să mențină diferența de două goluri până la finalul primei reprize.

Elevii antrenați de Horațiu Gal au început perfect partea a doua și după 15 minute din actul secund s-au distanțat la șapte goluri (26-19, min 45). În primele 17 minute ale reprizei a doua, oaspeții au marcat doar trei goluri.

Finalul de meci a fost liniștit, Potaissa reușind să se impună, scor 35-28, și formația turdeană urcă până pe locul 3 al clasamentului.

Etapa viitoare, Potaissa va evolua pe terenul Universității Cluj, miercuri, de la ora 18:30. Partida va fi transmisă în direct pe TurdaNews.

POTAISSA TURDA – CSM FĂGĂRAȘ 35-28 (18-16)

Potaissa Turda: Cîntec (5 goluri), Pop (4), Thalmaier (4), Ghiță (3), Iancu (3), Pavel (3), Lazăr (3), Szoke (3), Rotaru (2), Ignat (2), Laslo (1), Savic (1), Talas (1).

CSM Făgăraș: Turcu (6 goluri), Huta (5), Vancea (3), Ilie (3), Constantinescu (3), Popia (2), Mateoniu (1), Vîlceanu (1), Dedu (1), Roșca (1), Bejinariu (1), Ungureanu (1).

8.Dinamo București15834446403+4327
9.Minaur Baia Mare16637469460+921