promo 650x150 700lei

suceava turda

La mijlocul acestei săptămâni s-au desfășurat partidele etapei cu numărul XV, din cadrul Ligii Zimbrilor, prima din acest an.

Primul meci oficial al anului s-a desfășurat la Constanța, unde AHC Dobrogea Sud a reușit o victorie „normală”, scor 30-22, contra celor de la HC Buzău.

Miercuri, în prima partidă a zilei, Dunărea Călărași a continuat forma extrem de bună, reușind să se impună pe terenul Minaurului, scor 32-31.

La Suceava, Potaissa Turda s-a impus la limită, scor 22-21, reușind astfel să înceapă cu dreptul anul 2019. Partida din sala „Dumitru Bernicu” a fost transmisă în direct pe TurdaNews.

La Făgăraș, CSM-ul a reușit marea surpriză a începutului de an, reușind să câștige duelul cu liderul clasamentului, scor 29-24.

În sala „Horia Demian” din Cluj Napoca, Universitatea Cluj a reușit o primă repriză foarte bună contra celor de la CSM Focșani, însă după pauză, elevii antrenați de Ioan Ani-Senocico au marcat doar 6 goluri, pierzând astfel, scor 18-24.

La Bacău, Steaua s-a impus în fața celor de la CSM, scor 30-26, reușind astfel să se mențină pe locul 5.

În singura partidă disputată ieri, Poli Timișoara s-a impus în fața celor de la Dinamo București, scor 27-26. Timișorenii au reușit astfel să câștige ambele partide cu „câinii roșii” din acest sezon.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Călărași, unde Dunărea va primi vizita celor de la AHC Dobrogea Sud.

TurdaNews va transmite în direct partida dintre Potaissa și CSM Făgăraș, duminică, începând cu ora 18:30.

8.Dinamo București14734421380+4124
9.Minaur Baia Mare15636444429+1521