promo 650x150 700lei

ct sticla

Sala Sporturilor "Ioan Stanatiev" din Campia Turzii a fost luata cu asalt astazi de iubitorii sportului, veniti sa vada pe viu editia a III-a a turneului de fotbal in sala pentru copiii nascuti in anii 2009-2010, competitie desfasurata sub denumirea de "Cupa Unirii" si care a fost organizata de CSM Campia Turzii in parteneriat cu Primaria Municipiului Campia Turzii.

Turneul a fost o reusita, echipele participante scotand la rampa tinere talente, meciurile au fost foarte disputate si urmarite cu mare interes de suporteri, parinti, care la randul lor au facut ca atmosfera sa fie ca si la o mare competitie.

Dupa meciurile jucate in grupe, formatiile Sticla Ariesul Turda Alb, CSM Campia Turzii Albastru si Viitorul Cluj, au terminat pe prima pozitie fiecare in grupa ei si acest lucru a facut ca ele sa se infrunte intre ele, pentru cucerirea trofeului.

Cu doua victorii, 5-0 cu CSM si 2-1 cu Viitorul Cluj, Sticla Ariesul Turda a castigat editia din acest an a Cupei Unirii, in timp ce podiumul a fost complectat cu Viitorul Cluj, pe locul 2, iar CSM Campia Turzii pe locul 3.

La finalul competitiei, delegatul echipei de fotbal CSM Campia Turzii, Mihai Cuc, a oferit primelor trei echipe clasate, cate o cupa, iar toti jucatorii participanti la turneu au fost rasplatiti cu cate o medalie si o diploma.