promo 650x150 700lei

turda minaur

Potaissa Turda a pierdut astăzi, scor 33-35, partida disputată pe teren propriu, contra celor de la Minaur Baia Mare.

Turdenii au început mai bine meciul și s-au distanțat rapid pe tabelă (10-5, min 12), însă finalul primei reprize le-a aparținut băimărenilor, care până la pauză s-au apropiat la un singur gol (17-16).

Repriza a doua a fost mai echilibrată dar, la fel ca și în prima parte, finalul le-a aparținut oaspeților. Potaissa nu a marcat între minutele 51 și 56, lucru care le-a permis celor de la Minaur să se distanțeze pe tabelă.

La finalul partidei cu Minaur, Horațiu Gal, ne-a declarat: „Astăzi am încheiat o perioadă de pregătire foarte încărcată, cu antrenamente intense. S-a simțit și oboseala, chiar ieri am făcut un antrenament de forță. Sunt convins că la Suceava vom avea o altă față.”

Meciul cu Minaur a fost ultimul amical din această iarnă pentru Potaissa, formația turdeană urmând ca miercurea viitoare să evolueze pe terenul celor de la CSU Suceava (miercuri, ora 18:00, în direct pe TurdaNews).

Potaissa Turda – Minaur Baia Mare 33-35 (17-16)

Potaissa Turda: Ghiță (8 goluri), Talas (6), Pavel (4), Szoke (4), Thalmaier (3), Lazăr (2), Pop (2), Rotaru (2), Iancu (1), Ignat (1).