potaissa poli

Potaissa Turda s-a impus astăzi, scor 25-22, în fața celor de la Poli Timișoara, într-o partidă care a contat pentru etapa a XIV-a, ultima din acest an.

Turdenii au început mai bine partida și s-au distanțat la două goluri rapid (4-2), însă Timișoara a revenit în joc în doar câteva minute. Echilibrul s-a menținut până aproape de finalul reprizei, când Potaissa, ajutată de paradele lui Irimuș, a reușit să se desprindă.

În partea a doua, Poli s-a apropiat la două goluri pe tabelă, cele două echipe menținând mult timp această diferență.

Potaissa a gestionat foarte bine finalul, reușind să se impună, scor 25-22. Pentru turdenii urmează o vacanță, primul meci oficial din anul 2019 urmând să fie programat la finalul lunii ianuarie.

POTAISSA TURDA – POLI TIMIȘOARA 25-22 (14-11)

Potaissa Turda: Ghiță (6 goluri), Rotaru (5), Szoke (5), Cîntec (2), Lazăr (2), Talas (1), Thalmaier (1), Pavel (1), Savic (1), Ignat (1).

Poli Timișoara: Sadoveac (6 goluri), Fenici (3), Marjanovic (3), Milosevic (2), Șania (2), Orbovic (1), Trif (1), Neamțu (1), Irimescu (1), Furak (1), Cîmpan (1).