Banner 2 Turda News650

sopor dej

Viitorul 2014 Sopor a pierdut ieri, scor 1-2, partida desfășurată pe teren propriu, contra celor de la Sporting Apahida, în etapa cu numărul XVII-a, ultima a anului 2018.

Cecălăcean a deschis scorul pentru gazde, stabilind și scorul pauzei. În partea a doua a partidei, Tăbîrță a reușit să restabilească egalitatea, pentru ca după patru minute, Alex Tamaș (Viitorul 2014 Sopor) să fie eliminat.

Cu trei minute înainte de finalul meciului, același Tăbîrță a reușit să marcheze golul victoriei celor de la Apahida.

S-a terminat 1-2 și Viitorul 2014 rămâne cu două victorii în cele 16 partide disputate în acest sezon al ligii a patra.

VIITORUL 2014 SOPOR – SPORTING APAHIDA 1-2 (Cecălăcean 25` / Tăbîrță 60`, 87`)

Viitorul 2014 Sopor: Barta – A.Tamaș, Șoancă, Popa, Ogrean, Mureșan, Mornea, Mercean, Goia, Galea, Cecălăcean. Au mai evoluat: Mocan și N.Tamaș.