Scrie un comentariu

premiere dans

La competiție au participat  350 de sportivi de la 34 de cluburi si o brigada formata din 30 de oficiali FRDS.     

 

Cele 34 de cluburi participante sunt din orasele : Reghin, Tg. Mures, Bistrita, Sebes , Alba Iulia, Salonta , Oradea, Arad, Timisoara, Lugoj, Baia Sprie, Baia Mare, Sighetu Marmatiei, Somcuta Mare, Teius, Dej, Cluj Napoca, Medias, Deva, Piatra Neamt, Fagaras, Braila si Turda.

Deschiderea oficiala a fost facuta de membrii Clubului De Dans Sportiv Potaissa Turda care au interpretat cantecul "Treceti batalioane romane Carpatii" acompaniati de Corul Sc. I. Opris - prof. Geamana Ana si cu un dans de linie.

Tot in deschiderea oficiala SEBASTIAN ZICOANE si ANCA COPOS - Sport Tim Timisoara,  Campioni Europeni si Mondiali 2018 - Tineret, sectiunea standard  au sustinut un show de exceptie fiind premiati din partea clubului cu produse Faberlic.

Cuvantul de deschidere din partea organizatorilor l-a avut D-l Primar CRISTIAN MATEI , iar din partea FRDS- D-l VASILE GLIGA - Presedintele Federatie Romane de Dans Sportiv, Vice Presedinte WDSF PRESIDIUM.

Rezultate Clubul de Dans Sportiv Potaissa Turda:

SAROSI RARES - CRISAN MARIA

  • Open Standard 12-15 ani, Locul 1
  • Open Latino 12-15 ani, Locul 2

MISARAS DANUT - PUCA DARIA

  • H 14-15 ani, Locul 2

SOPORAN HADAREAN DARIUS - COLCER ARIANA

  • Deb. 12-15 ani, Vl,  Locul 2

ANDRUS MATEI - TRAMBITAS DIANA

  • Deb. 10-11 ani,VL,  Locul 2
  • Deb. 10-11 ani, Cha, Locul 3

SIMONCA FLORIAN - MOSTECKY SORANA

  • Pre. 4-9 ani, 2 D, Locul 2
  • Pre 4-9 ani, 3 D, Locul 4

SEBENI DALIA

  • SF. 12-15 ani, 1D, Locul 2

POP LORENA

  • SF 12-15 ani, 1D, Locul 3

JOLDES ANDREI - OLARI ANA MARIA

  • E 14-15 ani, Locul 3

MUNTEAN ANDREI - SEBENI NATALIA

  • Deb. 4-9 ani, Locul 3

COCAN SERGIU - SOPORAN DARIA

  • Pre. 10-11 ani, 3D, Locul 4   

DABIJA DANIEL - BEREKMERI IRIS

  • E 12-13 ani, Locul 4

GHERMAN CATALIN - ONET OANA

  • H 6-9 ani, Locul 4
  • Open Basic 6-11 ani,Lat, Locul 6 
  • Open Basic 6-11 ani, St, Locul 7

VASLABAN NECTARIE - MARTIN SELENA

  • Deb. 10-11 ani, Cha, Locul 4

IOO ANDREI - ILYES MADALINA

  • Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 4
  • Deb. 4-9 ani, Cha, Locul 7

VASVARI DRAGOS - OLTEAN LORENA

  • E 16-35 ani, St, Locul 5
  • E 16-35 ani, Lat, Locul 5

DASCAL IONUT - MONA MARIA

  • Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 5

TAKACS PATRIK - RUS ADELINA

  • Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 6
  • Deb. 4-9 ani, Cha, Locul 7

RUS ANTONIO - POP ALEXIA

  • E 12-13 ani, Locul 7

ILYES ANDREI - PASCA IRINA

  • Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 7

NICOLA RAZVAN - CRISAN ELEONORA

  • H 12-13 ani, Locul 7

IONESCU ANDREI - SUTEU SANDRA

  • H 6-9 ani, Locul 7

MATEI ADELINA

  • SF 4-9 ani, Locul 7

Concursul a fost organizat sub egida FRDS in colaborare cu Consiliul Local Turda si a avut sprijinul următorilor sponsori:

  • Holcim S.A.
  • Compania de Apă Arieș Turda
  • Salina S.A. Turda
  • Rotary Turda
  • Sun Garden Salin
  • Patiseria Dana
  • A&A 
  • Industrial Trading
  • Faberlic
  • Fam. Cantor
  • și părinții sportivilor Clubului de Dans Sportiv Potaissa Turda.

Mulțumim tuturor pentru ajutor! Felicitări tuturor pentru rezultatele obținute!

 

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator