ct judo

Pe data de 1 Decembrie, de Ziua Națională, secția de judo de la CSM Câmpia Turzii a fost prezenta la Cluj-Napoca, la concursul de judo organizat de Asociația Județeană de Judo in colaborare cu Magazinul Decathlon, competiție organizată pentru copii sub 9 ani.

Încălzirea inaintea disputarii concursului a fost făcută de D-l Mickey Mouse, iar cei 40 de copii înscriși au luptat la mai multe categorii de greutate.

Pentru CSM Câmpia Turzii au concurat doi sportivi, care au obținut rezultate excelente, respectiv au ocupat primul loc la categoria U9 - 24 kg, prin sportivul Vescan Stefan, în timp ce la categoria U9 - 30 kg, prin sportivul Nagy Akos.

La finalul competitiei toți copii au fost recompensați cu diplome, medalii, dulciuri și articole sportive oferite de organizatori.