csm ct steaua

Asteptata cu mult interes, partida cu Steaua Bucuresti a fost urmarita in aceasta seara de un numar impresionant de spectatori, care au venit sa ii sustina pe voleibalistii de la CSM Campia Turzii in aceasta intalnire.

Cu toate ca veneau dupa prima victorie, cea din deplasare cu Universitatea Cluj, voleibalistii CSM-ului se asteptau sa intalneasca un adversar redutabil in formatia bucuresteana, una care are in lotul ei multi jucatori straini de valoare.

Si in meciul de astazi, echipa din Campia Turzii a avut o replica buna, dar a gresit foarte mult pe faza de aparare, multe preluari inexacte care pana la urma au facut diferenta in meciul din aceasta seara.

Primele doua seturi au fost echilibrate, ambele echipe conducand rand pe rand ostilitatile in teren, dar pe finalul acestora acele preluari gresite au facut ca echipa "militarilor" sa se desprinda decisiv si sa le castige.

Ultimul set a fost unul in care jucatorii CSM-ului au inceput mai bine, dar iarasi in partea a doua a setului au inceput sa apara greselile, iar Steaua Bucuresti l-a castigat si pe acesta si implicit meciul cu 3-0.

Pentru formatia CSM urmeaza o saptamana de pauza, deoarece trebuiau sa joace la Ploiesti, dar echipa de acolo s-a retras, iar sambata 24 noiembrie urmeaza sa intalneasca la Campia Turzii, formatia Stiinta Explorari Baia Mare.

Iata frormatia CSM Campia Turzii, in meciul cu Steaua Bucuresti: Milos Antonic, Ciprian Vitelaru, Vladimir Knezevic, Daniel Vanca, Marius Ciortea, Alexsandro Dyego Oliveira do Nascimento si Doru Ghimes-libero. Au mai intrat Dan Remes, Bogdan Valean, Ionut Cocis, George Ciupe.