Scrie un comentariu

csm ct suporter

Sâmbătă și duminică s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 13, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

 

Etapa a debutat sâmbătă dimineața, pe stadionul „Mihai Adam” din Câmpia Turzii, unde CSM-ul s-a impus în fața celor de la Supporter 2.0, scor 3-0, CSM-ul demonstrând, încă o dată, că se poate implica în lupta pentru promovare.

De la ora 14, Olimpia Gherla s-a impus în fața echipei a doua a Unirii Dej, scor 1-0, Olimpia fiind pe locul 6 în clasament, cu un meci mai puțin disputat.

De la aceeași oră, CS Florești nu a jucat decât 15 minute cu Armenopolis Gherla, meciul fiind întrerupt la scorul de 5-0, oaspeții rămânând în prea puțini jucători pe teren.

La Mintiu Gherlii, Arieșul Mihai Viteazu a pierdut partida cu Vulturul, scor 6-2, Arieșul pierzând contactul cu primele patru clasate.

Duminică dimineața, la Apahida, Sporting s-a impus în fața celor de la Unirea Tritenii de Jos, scor 4-1, Unirea ajungând la cea de-a șase înfrângere în 12 etape.

De la ora 14, la Dej, Someșul s-a impus fără nicio problemă în fața celor de la Viitorul 2014 Sopor, scor 11-1, dejenii urcând pe locul 2, cel puțin până etapa viitoare.

Tot la Dej, CFR-ul a continuat forma proastă, după ce au pierdut în fața celor de la Someșul Gilău, scor 2-0.

Datorită numărului impar de echipe, liderul clasamentului, Unirea Iclod, a stat.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Mihai Viteazu, unde Arieșul va primi vizita celor de la CS Florești. Datorită numărului impar de echipe, Someșul Dej va sta.

Etapa 13   
10.1111:00CSM Câmpia Turzii - Supporter 2.03-0
10.1114:00Olimpia Gherla - Unirea II Dej1-0
10.1114:00CS Florești - Armenopolis Gherla5-0
10.1114:00Vulturul Mintiu Gherlii - Arieșul Mihai Viteazu6-2
11.1111:00Sporting Apahida - Unirea Tritenii de Jos4-1
11.1114:00Someșul Dej - Viitorul 2014 Sopor11-1
11.1114:00CFR Dej - Someșul Gilău0-2
  *Unirea Iclod a stat 

Clasament:

  MECIVICT.EGALÎNFR.GMGPGVR.PCT.
1.Unirea Iclod1211013715+2233
2.Someșul Dej1310124112+2931
3.CS Florești129214613+3329
4.CSM Câmpia Turzii128132614+1225
5.Arieșul Mihai Viteazu125433324+919
6.Olimpia Gherla116142215+719
7.Supporter 2.0115333221+1118
8.Sporting Apahida126063025+518
9.Someșul Gilău125162529-416
10.Vulturul Mintiu Gherlii124352321+215
11.Unirea Tritenii de Jos124261420-614
12.Unirea II Dej123181627-1110
13.Viitorul 2014 Sopor122192148-277
14.CFR Dej1210111239-373
15.Armenopolis Gherla131012861-533

 

Etapa 14  
16.1119:00Supporter 2.0 - CFR Dej
17.1111:00Unirea Tritenii de Jos - Vulturul Mintiu Gherlii
17.1111:00Someșul Gilău - Sporting Apahida
17.1114:00Armenopolis Gherla - Unirea Iclod
18.1111:00Arieșul Mihai Viteazu - CS Florești
18.1111:00Viitorul 2014 Sopor - Olimpia Gherla
18.1114:00Unirea II Dej - CSM Câmpia Turzii
  *Someșul Dej va sta
  **datele și orele pot suferi unele modificări

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator