mihaivit mintiu

Arieșul Mihai Viteazu a pierdut astăzi, scor 6-2, pe terenul celor de la Mintiu Gherlii, într-o partidă care a contat pentru etapa a XIII-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Gazdele au deschis rapid scorul, prin Imbuzan, însă Mărie a restabilit egalitatea în minutul 23. După alte două minute, Morar a readus gazdele în avantaj, stabilind și scorul pauzei.

Același Morar a „urcat” scorul la 3-1 în minutul 52, pentru ca Pop, să facă 4-1 după alte cinci minute. Mărie a realizat „dubla” în minutul 66, în ultimele două goluri au fost marcate tot de oaspeți.

S-a terminat 6-2 și Arieșul Mihai Viteazu rămâne cu 19 puncte în clasament. Etapa viitoare, formația din comuna de lângă Turda va evolua pe teren propriu, contra celor de la CS Florești.

VULTURUL MINTIU GHERLII – ARIEȘUL MIHAI VITEAZU 6-2 (Imbuzan 2`, Morar 25`, 52`, Pop 57`, Olteanu 69`, Crăciun 81` / Mărie 23`, 66`)

Arieșul Mihai Viteazu: Miclăuș - Mărginean, N.Crișan, Buglea, Balint, Macula, Linca, Silaghi, Pîrțilă, Mărie, Mureșan. A mai evoluat: Roșu.