pmp 1300x300

triteni mv

Sâmbătă și duminică s-au desfășurat șase din cele șapte partide ale etapei cu numărul 12, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Etapa a debutat sâmbătă dimineață, la Tritenii de Sus, unde Unirea Tritenii de Jos s-a impus în fața celor de la CFR Dej, scor 4-2, formația din comuna de lângă Câmpia Turzii ajungând la a patra victorie din acest sezon.

De la aceeași oră la Gilău, CSM Câmpia Turzii s-a impus, scor 2-1, golul victoriei fiind marcat în ultimul minute de Adrian Chișu, cu un șut de la mare distanță.

De la ora 14:00, a avut loc marele derby al acestei ediții din campionat, Unirea Iclod reușind să se impună în fața celor de la CS Florești, scor 2-1. La pauză, Floreștiul conducea, scor 0-1.

De la aceeași oră, Vulturul Mintiu Gherlii s-a impus în fața celor de la Armenopolis Gherla, scor 3-1, gazdele rămânând pe ultimul loc al clasamentului.

Duminică dimineață, Arieșul Mihai Viteazu s-a impus în fața celor de la Sporting Apahida, scor 6-4, Silaghi reușind să marcheze de patru ori. Este cea de-a doua victorie consecutivă pentru echipa antrenată de Lucian Roșu.

În ultima partidă a etapei, Someșul Dej s-a impus pe terenul echipei a doua a Unirii Dej, scor 3-2. După această victorie, Someșul a urcat pe locul doi în clasament.

Partida dintre Supporter 2.0 și Olimpia Gherla a fost amânată, în timp ce Viitorul 2014 a stat.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura pe stadionul „Mihai Adam”, unde CSM Câmpia Turzii va întâlni Supporter 2.0. Datorită numărul impar de echipe, liderul clasamentului, Unirea Iclod, va sta.

sursă foto: arhivă TurdaNews