fbpx
Scrie un comentariu

dej turda

În week-end-ul trecut s-au desfășurat partidele etapei cu numărul XI, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

 

Ocupanta locului trei în clasament, Minaur Baia Mare, s-a impus în fața celor de la MSE Târgu Mureș, scor 2-0, băimărenii fiind singura echipă fără înfrângere din campionat.

La Dej, Arieșul Turda și-a confirmat încă o dată forma extrem de bună în care se află, reușind să se impună pe terenul Unirii, scor 4-1.

Odorheiu Secuiesc a reușit o mică surpriză pe teren propriu, reușind un rezultat de egalitate cu Sănătatea Cluj, scor 0-0, clujenii pierzând puncte importante față de primele clasate.

La Cluj Napoca, echipa a doua a CFR-ului, a câștigat duelul cu Cetate Râșnov, scor 2-0, clujenii situându-se pe locul 4 în campionat.

AFC Hăman s-a impus la Mediaș, scor 1-0, brașovenii continuând forma bună din ultima perioadă. Unicul gol al partidei a fost marcat în prelungirile primei reprize.

Sâmbătă, la Iernut, Avântul Reghin s-a impus, scor 4-1, duelul fiind decis pe finalul meciului, când oaspeții au reușit să se desprindă.

Liderul clasamentului, ACS Comuna Recea s-a impus în fața celor de la Unirea Tășnad, scor 4-1, Comuna Recea menținând distanța de două puncte față de Minaur și Csikszereda.

În singura partidă disputată duminică, Miercurea Ciuc s-a impus, fără emoții, pe terenul Gloriei Bistrița, scor 0-3.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Râșnov, unde va veni „liderul”.

Arieșul Turda va evolua pe teren propriu, contra celor de la AFC Odorheiu Secuiesc. Partida va avea loc vineri, începând cu ora 14:00.

Etapa 11      
02.11 14:00 Minaur Baia Mare - MSE Târgu Mureș 2-0
02.11 14:00 Unirea Dej - Arieșul Turda 1-4
02.11 14:00 AFC Odorheiu Secuiesc - Sănătatea Cluj 0-0
02.11 14:00 CFR II Cluj - Cetate Râșnov 2-0
02.11 14:00 Gaz Metan II Mediaș - AFC Hărman 0-1
03.11 14:00 CS Iernut - Avântul Reghin 1-4
03.11 14:00 ACS Comuna Recea - Unirea Tășnad 4-2
04.11 14:00 Gloria Bistrița - Csikszereda Miercurea Ciuc 0-3

Clasament:

    Meci VIC EGAL ÎNFR GM GP GVR. PCT.
1. ACS Comuna Recea 11 9 0 2 33 12 +21 27
2. Csikszereda Miercurea Ciuc 11 8 1 2 30 7 +27 25
3. Minaur Baia Mare 11 7 4 0 19 5 +14 25
4. CFR II Cluj Napoca 11 6 4 1 27 14 +13 22
5. Sănătatea Cluj Napoca 11 6 2 3 21 13 +8 20
6. Avântul Reghin 11 5 4 2 15 9 +6 19
7. Cetate Râșnov 11 6 1 4 10 9 +1 19
8. Arieșul Turda 11 4 3 4 18 17 +1 15
9. Unirea Tășnad 11 3 5 3 21 21 0 14
10. Unirea Dej 11 2 5 4 13 19 -6 11
11. AFC Hărman 11 4 1 6 14 17 -3 10
12. AFC Odorheiu Secuiesc 11 2 3 6 11 19 -8 9
13. Gloria Bistrița 11 2 2 7 13 22 -9 8
14. MSE Târgu Mureș 11 2 2 7 13 23 -10 8
15. CS Iernut 11 2 0 9 11 44 -33 6
16. Gaz Metan II Mediaș 11 1 1 9 9 27 -18 4

 

Etapa 12    
09.11 14:00 Csikszereda Miercurea Ciuc - AFC Hărman
09.11 14:00 Avântul Reghin - CFR II Cluj Napoca
09.11 14:00 Sănătatea Cluj - CS Iernut
09.11 14:00 Arieșul Turda - AFC Odorheiu Secuiesc
09.11 14:00 MSE Târgu Mureș - Unirea Dej
09.11 14:00 Gloria Bistrița - Minaur Baia Mare
10.11 14:00 Unirea Tășnad - Gaz Metan II Mediaș
10.11 14:00 Cetate Râșnov - ACS Comuna Recea

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Renunță
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator