dej turda

În week-end-ul trecut s-au desfășurat partidele etapei cu numărul XI, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

Ocupanta locului trei în clasament, Minaur Baia Mare, s-a impus în fața celor de la MSE Târgu Mureș, scor 2-0, băimărenii fiind singura echipă fără înfrângere din campionat.

La Dej, Arieșul Turda și-a confirmat încă o dată forma extrem de bună în care se află, reușind să se impună pe terenul Unirii, scor 4-1.

Odorheiu Secuiesc a reușit o mică surpriză pe teren propriu, reușind un rezultat de egalitate cu Sănătatea Cluj, scor 0-0, clujenii pierzând puncte importante față de primele clasate.

La Cluj Napoca, echipa a doua a CFR-ului, a câștigat duelul cu Cetate Râșnov, scor 2-0, clujenii situându-se pe locul 4 în campionat.

AFC Hăman s-a impus la Mediaș, scor 1-0, brașovenii continuând forma bună din ultima perioadă. Unicul gol al partidei a fost marcat în prelungirile primei reprize.

Sâmbătă, la Iernut, Avântul Reghin s-a impus, scor 4-1, duelul fiind decis pe finalul meciului, când oaspeții au reușit să se desprindă.

Liderul clasamentului, ACS Comuna Recea s-a impus în fața celor de la Unirea Tășnad, scor 4-1, Comuna Recea menținând distanța de două puncte față de Minaur și Csikszereda.

În singura partidă disputată duminică, Miercurea Ciuc s-a impus, fără emoții, pe terenul Gloriei Bistrița, scor 0-3.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Râșnov, unde va veni „liderul”.

Arieșul Turda va evolua pe teren propriu, contra celor de la AFC Odorheiu Secuiesc. Partida va avea loc vineri, începând cu ora 14:00.

2.Csikszereda Miercurea Ciuc11812307+2725
3.Minaur Baia Mare11740195+1425