gilau csm ct

Seria victoriilor continua pentru formatia CSM Campia Turzii, iar astazi in cadrul etapei cu numarul 12, din Liga a IV-a, s-a impus cu scorul de 2-1 (1-0) in deplasare pe terenul celor de la Somesul Gilau.

Partida a semanat cu un meci de box, fiecare dintre cele doua echipe studiindu-se, dupa care au incercat sa puncteze, iar prima dintre ele a fost formatia din Campia Turzii, care a deschis rapid scorul, in minutul 6 prin Chisu.

Au urmat mai apoi alte 83 de minute in care cele doua formatii au tot incercat sa isi puna adversara la pamant, dar ratarile la ambele porti le-a impiedicat sa isi atinga scopurile.

Pe cand spectatorii prezenti la meci se asteptau ca arbitrul intalnirii sa fluiere finalul partidei, echipa gazda loveste in minutul 89 si egaleaza situatia de pe tabela. Chiar daca au fost egalati in acel minut, fotbalistii CSM-ului isi revin rapid si isi fac adversarii K.O la urmatoarea faza, dupa ce pun mingea la centrul terenului si reiau meciul, Chisu reuseste "dubla", cu un ”eurogol", dupa ce trimite cu un sut puternic si plasat mingea direct in vinclul portii celor din Gilau.

Dupa inscrierea golului doi, meciul se termina cu o echipa a CSM-ului victorioasa, ce se pare ca a adoptat stilul "german", care nu se opresc sa joace pana nu sufla arbitrul la ultima faza de joc.

Antrenorul CSM-ului, Valentin Sandru, a inceput partida cu urmatoarea formatie: Fekete - Tarcea, Pop, Sur, Moldovan, Chisu, Oroian, Tescar, Mihasan, Nicola, Dan,S.

Au mai intrat: Chira, Sandru si Olteanu.

Saptamana viitoare, sambata 10 noiembrie, la Campia Turzii, gazdele de la CSM vor intalni formatia clujeana A.C.S. Supporter 2.0 Cluj.