Scrie un comentariu

csm ct floresti

În week-end-ul ce tocmai s-a încheiat s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 11, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Etapa a debutat sâmbătă dimineața, cu un derby local, pe stadionul „Mihai Adam” întâlnindu-se CSM Câmpia Turzii și Unirea Tritenii de Jos. Partida s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-0, care confirmă forma foarte bună în care se află.

De la ora 16:00, Olimpia Gherla a câștigat în fața celor de la Someșul Gilău, scor 8-0, scor surprinzător, având în vedere că cele două erau pe poziții apropiate în clasament.

Duminică dimineața, Sporting Apahida a reușit să se impună în fața celor de la Armenopolis, scor 8-1, formația din Apahida având cinci victorii și cinci înfrângeri.

De la aceeași oră, Viitorul 2014 Sopor a pierdut în fața celor de la Unirea II Dej, scor 4-2, la capătul unui meci în care gazdele au ratat două lovituri de la 11m.

De la ora 15:00, în derby-ul etapei, Someșul Dej a câștigat partida cu Supporter 2.0, dejenii ținând aproape de primele două locuri ale clasamentului.

De la aceeași oră. Unirea Iclod s-a impus la Mintiu Gherlii, scor 3-2, liderul clasamentului reușind să se distanțeze la patru puncte de CS Florești, echipă care a stat în această etapă.

În ultimul meci al etapei, Arieșul Mihai Viteazu s-a impus pe terenul celor de la CFR Dej, scor 2-1, după golurile marcate de Cîțcăuan și Mărie.

Datorită numărului impar de echipe, CS Florești a stat. Etapa viitoare se va desfășura marele derby al campionatului, UNIREA ICLOD – CS FLOREȘTI. În etapa cu numărul 12, va fi rândul celor de la Viitorul 2014 Sopor să stea.

foto: arhivă TurdaNews

Etapa 11   
27.1011:00CSM Câmpia Turzii - Unirea Tritenii de Jos3-0
27.1016:00Olimpia Gherla - Someșul Gilău8-0
28.1011:00Sporting Apahida - Armenopolis Gherla8-1
28.1011.00Viitorul 2014 Sopor - Unirea II Dej2-4
28.1015:00Someșul Dej - Supporter 2.03-2
28.1015:00Vulturul Mintiu Gherlii - Unirea Iclod2-3
28.1015:30CFR Dej - Arieșul Mihai Viteazu1-2
  *CS Florești a stat 

Clasament:

  MECIVICT.EGALÎNFR.GMGPGVR.PCT.
1.Unirea Iclod1110013514+2130
2.CS Florești108204011+2926
3.Someșul Dej11812279+1825
4.CSM Câmpia Turzii106132113+819
5.Supporter 2.0105323218+1418
6.Arieșul Mihai Viteazu104422514+1116
7.Olimpia Gherla105142115+616
8.Sporting Apahida105052218+415
9.Someșul Gilău104152227-513
10.Unirea Tritenii de Jos10325914-511
11.Unirea II Dej103161423-910
12.Vulturul Mintiu Gherlii102351418-49
13.Viitorul 2014 Sopor112182037-177
14.CFR Dej101091033-233
15.Armenopolis Gherla111010755-483

 

Etapa 12  
03.1111:00Unirea Tritenii de Jos - CFR Dej
03.1111:00Someșul Gilău - CSM Câmpia Turzii
03.1114:00Unirea Iclod - CS Florești
03.1114:00Armenopolis Gherla - Vulturul Mintiu Gherlii
04.1111:00Arieșul Mihai Viteazu - Sporting Apahida
04.1114:00Supporter 2.0 - Olimpia Gherla
04.1114:00Unirea II Dej - Someșul Dej
  *Viitorul 2014 Sopor va sta

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator