Scrie un comentariu

etapa10 3

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 10 din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

 

Cinci din cele opt partide ale etapei, s-au desfășurat vineri, de la ora 15:00. La Miercurea Ciuc, gazdele nu au avut probleme cu „satelitul” lui Gaz Metan, Csikszereda reușind să se impună, scor 5-0. Ciucanii vor evolua joi, în Cupa României, contra celor de la Dinamo București.

Arieșul Turda a demonstrat că forma bună din ultima vreme nu este o întâmplare, reușind să termine la egalitate, scor 2-2, partida contra celor de la Minaur Baia Mare. Jucătorii antrenați de Constantin Olariu puteau obține mai mult, având în vedere faptul că în ultima jumătate de oră au evoluat cu un om în plus.

Avântul Reghin s-a impus în fața celor de la Odorheiu Secuiesc, scor 2-0, mureșenii reușind să urce o poziție în clasament.

Sănătatea Cluj s-a impus în fața celor de la Unirea Dej, scor 3-1, echipa din Dej suferind prima înfrângere din ultimele cinci etape.

MSE Târgu Mureș și Gloria Bistrița au terminat la egalitate, scor 1-1, cele două goluri fiind marcate pe final de meci.

Sâmbătă, la Hărman, Comuna Recea s-a impus, scor 3-0, astfel încât cei de la Recea urcă pe primul loc al clasamentului, profitând de pasul greșit al celor de la Baia Mare.

La Tășnad, Unirea și echipa a doua a CFR-ului au terminat la egalitate, scor 2-2, în timp ce Cetate Râșnov nu a avut probleme cu CS Iernut, reușind să se impună, scor 3-0.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Cluj Napoca, unde CFR II Cluj va primi vizita celor de la Cetate Râșnov. Arieșul Turda se va deplasa la Dej, pentru partida cu Unirea.

Etapa 10   
26.1015:00Csikszereda Miercurea Ciuc - Gaz Metan II Mediaș5-0
26.1015:00Avântul Reghin - AFC Odorheiu Secuiesc2-0
26.1015:00Sănătatea Cluj - Unirea Dej3-1
26.1015:00Arieșul Turda - Minaur Baia Mare2-2
26.1015:00MSE Târgu Mureș - Gloria Bistrița1-1
27.1015:00AFC Hărman - ACS Comuna Recea0-3
27.1015:00Unirea Tășnad - CFR II Cluj Napoca2-2
27.1015:00Cetate Râșnov - CS Iernut3-0

Clasament:

  MeciVICEGALÎNFRGMGPGVR.PCT.
1.ACS Comuna Recea108022910+1924
2.Csikszereda Miercurea Ciuc10712277+2022
3.Minaur Baia Mare10640175+1222
4.CFR II Cluj Napoca105412514+1119
5.Sănătatea Cluj Napoca106132113+819
6.Cetate Râșnov10613107+319
7.Avântul Reghin10442118+316
8.Unirea Tășnad103521917+214
9.Arieșul Turda103341416-212
10.Unirea Dej102531215-311
11.AFC Hărman103161317-410
12.Gloria Bistrița102261319-68
13.MSE Târgu Mureș102261321-88
14.AFC Odorheiu Secuiesc102261119-88
15.CS Iernut102081040-306
16.Gaz Metan II Mediaș10118926-174

 

Etapa 11   
02.1114:00Minaur Baia Mare - MSE Târgu Mureș 
02.1114:00Unirea Dej - Arieșul Turda 
02.1114:00AFC Odorheiu Secuiesc - Sănătatea Cluj 
02.1114:00CFR II Cluj - Cetate Râșnov 
02.1114:00Gaz Metan II Mediaș - AFC Hărman 
03.1114:00CS Iernut - Avântul Reghin 
03.1114:00ACS Comuna Recea - Unirea Tășnad 
04.1114:00Gloria Bistrița - Csikszereda Miercurea Ciuc 

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator