etapa 10

CSM Câmpia Turzii s-a impus astăzi, scor 3-0, în fața celor de la Unirea Tritenii de Jos, într-o partidă care a contat pentru etapa a XI-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Gazdele au deschis repede scorul pe stadionul „Mihai Adam”, Adrian Sur reușind să marcheze după doar nouă minute.

Dănuț Ștefan a dublat avantajul celor de la CSM, în minutul 23, stabilind astfel și rezultatul pauzei.

Tabela nu s-a mai modificat decât pe finalul meciului, când același Dănuț Ștefan a marcat pentru 3-0, stabilind scorul final la capătul unei dispute unde CSM Câmpia Turzii confirmă forma excelentă pe care o traversează în această perioadă.

Cu această victorie, CSM urcă pe locul 4 în clasament, în timp ce Unirea Tritenii de Jos se află pe locul 10, cu 11 puncte. Etapa viitoare, CSM-ul se va deplasa la Gilău, în timp ce Unirea Triteni va primi vizita celor de la CFR Dej.

La finalul partidei, organizatorul de competiții de la CSM Câmpia Turzii, Mihail Cuc, ne-a declarat: „A fost un meci de campionat normal, în care a bătut echipa ce și-a dorit mai mult victoria. Au fost două echipe bune, scorul putea să fie și mai mare, dar ratările nu se contabilizează pe tabelă. E bine că a fost un meci curat, fără durități, în care fiecare echipă și-a văzut de treabă.”

CSM CÂMPIA TURZII – UNIREA TRITENII DE JOS 3-0 (Sur 9`, D.Ștefan 23`, 89`)

CSM Câmpia Turzii: Fekete – Tescar (Chira 92`), Tarcea, Soporan, Pop, Moldovan (Nicola 33`), Kalman (Petrovan 84`), Duma (Oroian 75`), Chișu, Sur, D.Ștefan.

Unirea Tritenii de Jos: Rusu – Tot, Sașa (Paleoca 25`), Podariu, Pintilie, Ozvadă, Indreica, Gall (Nemeș 44`), Bituleanu (Petrea 59`), Bărbos (Chiorean 82`), Ceclan.