triteni mv

Unirea Tritenii de Jos s-a impus astăzi, scor 2-1, în partida cu Olimpia Gherla, meci care a contat pentru etapa a X-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Claudiu Bărbos a marcat în prima repriză, acesta fiind și unicul gol al primei jumătăți. În repriza a doua, Mureșan a reușit să restabilească egalitatea după o lovitură de la 11m, pentru ca Andrei Pintilie să marcheze golul victoriei, când mai erau aproximativ 20 de minute de joc.

„Ne bucurăm că am reușit să obținem victoria, era foarte important pentru noi să luăm cele trei puncte puse în joc deoarece în caz de înfrângere ne îndepărtăm foarte mult de echipele din fața clasamentului. Încet, încet începem să ne revenim, să redevenim echipa “aia muncitoare și agresivă” să fim mult mai concentrați în joc, în fața porții, dar cel mai important e că începem să avem din nou încredere în noi, în forțele noastre. Sunt puțin dezamăgit pentru că am luat gol din nou pe o greșeala mare, le-am oferit cadou un penalty oaspeților, lucru care ne putea costa mult, dar e bine că am reușit să revenim în joc chiar dacă în acel moment jucăm și împotriva vântului. Este foarte important, eu zic că e momentul, să legăm două victorii consecutive pentru că numai așa putem ajunge din nou în partea de sus a clasamentului.”, a declarat Andrei Pintilie.

Pentru Unirea Tritenii de Jos urmează o partidă extrem de dificilă, pe terenul celor de la CSM Câmpia Turzii.

UNIREA TRITENII DE JOS – OLIMPIA GHERLA 2-1 (Bărbos, A.Pintilie / Mureșan)

Unirea Tritenii de Jos: Rusu – Tot, S.Gall, Ozvadă, Ludușan, Indreica, Podariu, Bărbos, Bituleanu, Sașa, Pintilie. Au mai evoluat: Nemeș, Voivod, Deiac, Cicoș, Chiorean.