csm ct armenopolis

Sâmbătă și duminică s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 9, din cadrul ligii a patra de fotbal a județului Cluj.

Etapa a debutat sâmbătă dimineața, când pe stadionul „Mihai Adam” din Câmpia Turzii, CSM-ul nu a jucat decât 16 minute contra celor de la Armenopolis Gherla. La scorul de 4-0, oaspeții au rămas în șase jucători, astfel încât partida a fost întreruptă.

De la ora 16, Olimpia Gherla și Arieșul Mihai Viteazu au terminat la egalitate, scor 2-2, într-una dintre cele mai spectaculoase partide ale etapei cu numărul 9. Echipa din Mihai Viteazu ocupă locul 5 al clasamentului, deși are o singură înfrângere.

Duminică dimineața, de la ora 11, au evoluat primele două clasate. CS Florești s-a impus, fără prea mari probleme, la Jucu, contra celor de la Sporting Apahida, scor 4-0, continuând astfel cursa de urmărire a locului întâi.

Unirea Iclod a câștigat, scor 6-0, pe terenul celor de la CFR Dej, Unirea are opt victorii în nouă partide, singura sincopă fiind acel meci cu Olimpia Gherla, din urmă cu câteva etape.

De la aceeași oră. Someșul Gilău s-a impus la Frata, în fața celor de la Viitorul 2014 Sopor, scor 3-2, după ce echipa lui Mateș conducea cu 1-0 la pauză. Golul victoriei pentru Someșul a venit în prelungirile partidei.

De la ora 15, Supporter 2.0 s-a impus pe terenul Unirii II Dej, scor 1-3, astfel încât nou înființata echipă din Cluj a urcat până pe locul patru al clasamentului.

În ultima partidă a etapei, Someșul Dej s-a impus în fața celor de la Unirea Tritenii de Jos, scor 3-0, toate golurile fiind marcate în ultima parte a partidei.

Etapa viitoare este programată la mijlocul acestei săptămâni, cele mai interesante partide fiind Unirea Iclod – Sporting Apahida și Arieșul Mihai Viteazu – CSM Câmpia Turzii.