petlinii

Fotbal, Liga 4: Remiză pentru Arieșul Mihai Viteazu la Gherla

floris

Arieșul Mihai Viteazu a remizat ieri, scor 2-2, pe terenul celor de la Olimpia Gherla, într-o partidă care a contat pentru etapa a IX-a, din cadrul ligii a patra, zona Cluj.

Szabo a deschis repede scorul pentru echipa gazdă, însă după 20 de minute, Kiesz a reușit să restabilească egalitatea. După doar cinci minute, Olimpia a revenit în avantaj, după golul marcat de Gorgan, acesta fiind și rezultatul pauzei.

În partea a doua, Arieșul a forțat restabilirea egalității, Pârțilă reușind să marcheze în minutul 72, stabilind astfel scorul final, chiar dacă formația lui Lucian Roșu a mai avut câteva ocazii de a pleca cu toate cele trei puncte de la Gherla.

S-a terminat 2-2 și Arieșul Mihai Viteazu obține cel de-al patrulea rezultat de egalitate, în cele opt partide disputate până acum. Etapa viitoare, Arieșul va primi vizita celor de la CSM Câmpia Turzii.

OLIMPIA GHERLA – ARIEȘUL MIHAI MIHTEAZU 2-2 (Szabo 9`, Gorgan 34` / Kiesz 29`, Pârțilă 72`)

Arieșul Mihai Viteazu: Silaghi – Siecoban, Popescu, Mureșan, Mărginean, Kiesz, German, Buglea, Crișan, Mărie, Silaghi. Au mai evoluat: Roșu, Pârțilă, Linca, Cîțcăuan și Fechete