Scrie un comentariu

mihaivit gilau

Arieșul Mihai Viteazu a remizat ieri, scor 2-2, pe terenul celor de la Olimpia Gherla, într-o partidă care a contat pentru etapa a IX-a, din cadrul ligii a patra, zona Cluj.

 

Szabo a deschis repede scorul pentru echipa gazdă, însă după 20 de minute, Kiesz a reușit să restabilească egalitatea. După doar cinci minute, Olimpia a revenit în avantaj, după golul marcat de Gorgan, acesta fiind și rezultatul pauzei.

În partea a doua, Arieșul a forțat restabilirea egalității, Pârțilă reușind să marcheze în minutul 72, stabilind astfel scorul final, chiar dacă formația lui Lucian Roșu a mai avut câteva ocazii de a pleca cu toate cele trei puncte de la Gherla.

S-a terminat 2-2 și Arieșul Mihai Viteazu obține cel de-al patrulea rezultat de egalitate, în cele opt partide disputate până acum. Etapa viitoare, Arieșul va primi vizita celor de la CSM Câmpia Turzii.

OLIMPIA GHERLA – ARIEȘUL MIHAI MIHTEAZU 2-2 (Szabo 9`, Gorgan 34` / Kiesz 29`, Pârțilă 72`)

Arieșul Mihai Viteazu: Silaghi – Siecoban, Popescu, Mureșan, Mărginean, Kiesz, German, Buglea, Crișan, Mărie, Silaghi. Au mai evoluat: Roșu, Pârțilă, Linca, Cîțcăuan și Fechete

Etapa 9   
20.1011:00CSM Câmpia Turzii - Armenopolis Gherla4-0
20.1016:00Olimpia Gherla - Arieșul Mihai Viteazu2-2
21.1011:00Sporting Apahida - CS Florești 
21.1011:00Viitorul 2014 Sopor - Someșul Gilău 
21.1016:00Unirea II Dej - Supporter 2.0 
21.1016:00Someșul Dej - Unirea Tritenii de Jos 
21.1016:00CFR Dej - Unirea Iclod 
  *Vulturul Mintiu Gherlii stă 

Clasament:

  MECIVICT.EGALÎNFR.GMGPGVR.PCT.
1.Unirea Iclod87012512+1321
2.CS Florești86203211+2120
3.Someșul Dej8512207+1316
4.Arieșul Mihai Viteazu83412210+1213
5.CSM Câmpia Turzii84131512+313
6.Olimpia Gherla84131213-113
7.Supporter 2.073312213+912
8.Sporting Apahida74031411+312
9.Someșul Gilău73131916+310
10.Vulturul Mintiu Gherlii82331211+19
11.Unirea Tritenii de Jos72237708
12.Unirea II Dej8215918-97
13.Viitorul 2014 Sopor82151525-107
14.CFR Dej7106822-143
15.Armenopolis Gherla9009346-430

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator