csm ct armenopolis

Doar 13 minute efective de joc, dupa care altele trei minute cu un jucator al oaspetilor intins pe iarba, "accidentat" si cu arbitrul Sorin Vadana, care a fluierat finalul partidei dupa 16 minute, in intalnirea din Liga a IV-a dintre CSM Campia Turzii si Armenopolis Gherla.

Partida jucata pe Stadionul Municipal "Mihai Adam" din Campia Turzii a inceput cu o formatie vizitatoare care a venit la acest meci cu doar 7 jucatori si era de asteptat ca partida sa se termine repede, oaspetii avand "antecedente" in cea ce priveste abordarea meciurilor in astfel de situatii.

Din pacate, observator la aceasta partida a fost chiar presedintele AJF Cluj, Marc Vasile, care ar trebui sa ia unele masuri drastice impotriva gherlenilor si a altor echipe care desconsidera aceasta competitie, mai ales ca echipele cu care aceste formatii joaca investesc bani pentru a participa, in timp ce unele isi bat joc pur si simplu de celelalte competitoare si de campionat.

Intalnirea s-a incheiat foarte rapid cu scorul de 4-0, dupa golurile marcate de Chisu, in minutele 2 si 5, in timp ce celelalte goluri au fost inscrise de Nicola, in minutul 9 si Danut Stefan in minutul 11.

Din unele considerente, am hotarat ca sa va prezint doar echipa CSM Campia Turzii, care a inceput in urmatoarea formatie: Rotaru - Moldovan.M, Sur, Oroian, Nicola, Chisu, Tescar, Dan Stefan, Oltean, Tarcea, Pop.

A mai intrat Petrovan, in timp ce pe banca de rezerva au mai fost Mathe, Szasz, Pozmosan, Chira, Fekete.

Antrenor principal: Valentin Sandru.