csm dinamo

Sala Sporturilor "Ioan Stanatiev" din Campia Turzii a fost in aceasta dupa-amiaza din nou plina de iubitori ai sportului si de sustinatorii echipei de volei masculin CSM Campia Turzii, care au intalnit in "optimile" Cupei Romaniei la volei, formatia Dinamo Bucuresti.

Spectatorii prezenti au creat o atmosfera placuta, dar care nu a fost suficienta pentru voleibalistii CSM-ului sa invinga, iar in final au pierdut cu scorul de 0-3 (21-25; 17-25; 28-30).

Primul set a fost echilibrat la inceput, dupa care echipa bucuresteana a trecut la conducerea jocului, pe fondul unor greseli aparute in terenul formatiei gazda, iar la finalul acestuia scorul arata pe tabela 1-0 pentru oaspeti.

In setul secund ceva s-a intamplat in angrenajul formatiei din Campia Turzii, preluarile nu au mai mers, la fel si atacul, iar blocajul nu au mai dat randament si "dinamovistii" au castigat lejer acest set.

Ultimul set a fost cel mai disputat si numai ghinionul a facut ca echipa locala, CSM, sa nu il castige dupa ce a condus in permanenta pe tabela de marcaj.

La scorul de 23-21, pentru CSM, o greseala a facut ca echipa din Bucuresti sa se apropie la un punct de gazde si mai apoi sa egaleze, dupa care ambele echipe au mers punct cu punct, pana la punctul 28.

Pe fondul unei nesigurante in faza de apararea a echipei CSM, echipa bucuresteana a reusit sa puncteze de doua ori si sa castige astfel setul cu scorul de 30-28 si implicit meciul cu scorul de 3-0, intr-un moment in care toata lumea prezenta la sala spera deja in castigarea setului trei si intr-o revenire a gazdelor care sa impinga meciul mai departe.

Saptamana de foc pentru voleibalistii de la CSM Campia Turzii se va incheia sambata, 20 octombrie, atunci cand in campionat, in cadrul etapei a II-a, vor intalni tot la Campia Turzii, incepand cu orele 18, puternica formatie CSM Bucuresti.