Scrie un comentariu

ariesul tgmures

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 8 din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

Etapa a debutat vineri, la ora 14:00, când la Hărman, gazdele au reușit cea de-a doua victorie consecutivă, scor 4-0, în fața celor de la CS Iernut.

De la ora 15:00, în marele derby al etapei, Comuna Recea s-a impus pe terenul celor de la Miercurea Ciuc, scor 3-0, ciucanii fiind la a doua înfrângere în acest sezon.

La Mediaș, în duelul „echipelor secunde”, CFR 2 s-a impus în fața celor de la Gaz Metan 2, scor 2-1.

Minaur Baia Mare a obținut trei puncte extrem de importante în deplasarea de la Reghin, reușind să se impună, scor 2-0, pe terenul celor de la Avântul. După această victorie, băimărenii au acumulat 18 puncte în clasament, la fel ca și Csikszereda și Comuna Recea.

Pe terenul din Someșeni, Sănătatea Cluj s-a impus în fața celor de la Gloria Bistrița, scor 3-1, după ce la pauză, oaspeții conduceau, scor 1-0.

Arieșul Turda a reușit prima victorie șase meciuri fără victorie, reușind să se impună pe „Municipal”, scor 3-1, în fața celor de la MSE Târgu Mureș,

Sâmbătă la ora 15:00, s-au disputat celelalte două partide ale etapei.

La Râșnov, Unirea Dej a continuat forma foarte bună din această perioadă, reușind să se impună, scor 1-0.

La Tășnad nu a fost loc de surprize, Unirea impunându-se în fața celor de la Odorheiu Secuiesc, scor 2-0.

Derby-ul etapei viitoare se va disputa la Baia Mare, unde Minaur va primi vizita celor de la Sănătatea Cluj. TurdaNews va transmite în direct partida dintre Gloria Bistrița și Arieșul Turda, vineri, de la ora 15:00.

Pentru a putea urmări partidele transmise în direct pe TurdaNews (meciurile Arieșului Turda și ale echipei de handbal - Potaissa Turda - din Liga Zimbrilor), puteți să vă abonați la următorul canal de YouTube: https://www.youtube.com/user/geflo

 

Etapa 8   
12.1014:00AFC Hărman - CS Iernut4-0
12.1015:00Csikszereda Miercurea Ciuc - ACS Comuna Recea0-3
12.1015:00Gaz Metan II Mediaș - CFR II Cluj Napoca1-2
12.1015:00Avântul Reghin - Minaur Baia Mare0-2
12.1015:00Sănătatea Cluj - Gloria Bistrița3-1
12.1015:00Arieșul Turda - MSE Târgu Mureș3-1
13.1015:00Cetate Râșnov - Unirea Dej0-1
13.1015:00Unirea Tășnad - AFC Odorheiu Secuiesc2-0

Clasament:

  MeciVICEGALÎNFRGMGPGVR.PCT.
1.Csikszereda Miercurea Ciuc8602227+1518
2.ACS Comuna Recea86022310+1318
3.Minaur Baia Mare8530132+1118
4.Sănătatea Cluj Napoca85121710+716
5.CFR II Cluj Napoca84312111+1015
6.Unirea Tășnad8341159+613
7.Cetate Râșnov841367-113
8.Avântul Reghin833287+112
9.AFC Hărman83141212010
10.Unirea Dej82421011-110
11.Arieșul Turda82241013-38
12.AFC Odorheiu Secuiesc82241116-58
13.Gloria Bistrița82151116-57
14.MSE Târgu Mureș82061220-86
15.Gaz Metan II Mediaș8116918-94
16.CS Iernut8107435313

 

Etapa 9   
19.1015:00MSE Târgu Mureș - Csikszereda Miercurea Ciuc 
19.1015:00Unirea Dej - Avântul Reghin 
19.1015:00AFC Odorheiu Secuiesc - Cetate Râșnov 
19.1015:00Gloria Bistrița - Arieșul Turda 
19.1015:00CFR II Cluj Napoca - AFC Hărman 
20.1015:00Minaur Baia Mare - Sănătatea Cluj 
20.1015:00CS Iernut - Unirea Tășnad 
20.1015:00AFC Comuna Recea - Gaz Metan II Mediaș 

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator