mihaivit gilau

Arieșul Mihai Viteazu a pierdut ieri, scor 0-3, pe teren propriu, contra celor de la Someșul Dej, într-o partidă care a contat pentru etapa a VIII-a, din cadrul ligii a patra, zona Cluj.

Partida a început cum nu se poate mai prost pentru echipa lui Lucian Roșu, care a primit gol încă din minutul 7, Paul Bogdan reușind să deschidă scorul. Până la pauză, tabela a rămas nemodificată, Someșul intrând în avantaj la cabine, 0-1.

Tinuț Budăcan a maracat pentru 2-0 în minutul 69, pentru ca Paul Bogdan să realizeze „dubla” în minutul 88, închizând tabela la 0-3.

S-a terminat 0-3 și Arieșul Mihai Viteazu a pierdut primul meci în acest sezon al ligii a patra. Etapa viitoare, formația lui Lucian Roșu se va deplasa la Gherla, pentru partida cu Olimpia.

ARIEȘUL MIHAI VITEAZU – SOMEȘUL DEJ 0-3 (Bogdan 7`, 88`, Budăcan 69`)

Arieșul Mihai Viteazu: Silaghi – Siecoban, Pârțilă, N.Crișan, C.Crișan, Kiesz, Cîțcăuan, Buglea, Botaș, Balint, Mărie. Au mai evoluat: Mărginean, Linca, Fechete, Mureșan, Zbâncă.

sursă foto: arhivă