triteni mv

Două dintre cele patru echipe din zona Turzii care evoluează în liga a patra, s-au calificat în faza următoare a Cupei României, faza județeană.

CSM Câmpia Turzii s-a impus pe terenul „Ceramica” din Turda, scor 3-0, în fața celor de la Chimia Turda, formația din liga a cincea. Toate cele trei goluri ale CSM-ului au fost marcate de Bogdan Dudaș.

Unirea Tritenii de Jos s-a impus, scor 2-1, pe terenul celor de la Șoimii Câmpia Turzii, echipă din liga a cincea. Golurile formației din Triteni au fost marcate de Voivod și Bituleanu.

Celelalte două echipe au fost ghinionistele rundei, ambele pierzând la loviturile de departajare.

Arieșul Mihai Viteazu a pierdut pe terenul celor de la Minerul Iara, după ce la finalul celor 90 de minute, scorul era egal 2-2.

Nici Viitorul 2014 Sopor nu a avut mai mult noroc, aceștia fiind eliminați de Progresul Boian, după ce la capătul celor 90 de minute, cele două echipe erau la egalitate, scor 0-0.

Viitorul Poieni – Someșul Gilău 5-1

AMEFA Cluj Napoca – CS Florești (meci întrerupt în minutul 32, la scorul de 0-2). Cel mai probabil CS Florești va câștiga la „masa verde”

Viitorul Sânpaul – Supporter 2.0 (amânat)

Chimia Turda – CSM Câmpia Turzii 0-3

Minerul Iara – Arieșul Mihai Viteazu 2-2 (6-5 după penalty-uri)

Progresul Boian – Viitorul 2014 Sopor 0-0 (5-4 după penalty-uri)

Șoimii Câmpia Turzii – Unirea Tritenii de Jos 1-2

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )