Termopane Maxi Prest
Scrie un comentariu

csm ct floresti

Vineri, sâmbătă și duminică s-au desfășurat cele șapte partide ale etapei cu numărul șapte din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

 

Etapa a debutat vineri, la Gherla, unde Olimpia a reușit surpriza, reușind să se impună în fața celor de la Unirea Iclod, scor 1-0, oaspeții pierzând primele puncte în acest sezon.

În nocturnă, de la ora 20:00, Supporter 2.0 a reușit să se impună în partida cu Someșul Gilău, scor 5-2.

Sâmbătă dimineața, în singurul meci al zilei, CSM Câmpia Turzii a terminat la egalitate, scor 1-1, partida cu cei de la CS Florești. Oaspeții nu au reușit să profite de pasul greșit al celor de la Iclod, rămânând pe locul 2 al clasamentului.

Duminică dimineața, la Frata, Arieșul Mihai Viteazu s-a impus în fața celor de la Viitorul 2014 Sopor, scor 3-0, după ce la pauză scorul era egal, 0-0.

De la ora 16:00 s-au desfășurat ultimele trei partide ale etapei.

La Dej, Vulturul Mintiu Gherlii a reușit prima victorie a sezonului, 3-0, pe terenul celor de la CFR Dej.

Unirea Tritenii de Jos a continuat forma proastă din acest debut de sezon, pierzând pe terenul echipei a doua a Unirii Dej, scor 2-1, după un gol primit în prelungiri.

Someșul Dej a reușit să se impună în partida cu Armenopolis Gherla, scor 5-0, dejenii reușind să reducă diferența față de primele două clasate (Unirea Iclod și CS Florești).

Datorită numărului impar de echipe, Sporting Apahida a stat.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Mihai Viteazu, unde Arieșul va primi vizita celor de la Someșul Dej. Supporter 2.0 va sta.

Etapa 7   
05.1016:00Olimpia Gherla - Unirea Iclod1-0
05.1020:00Supporter 2.0 - Someșul Gilău5-2
06.1011:00CSM Câmpia Turzii - CS Florești1-1
07.1011:00Viitorul 2014 Sopor - Arieșul Mihai Viteazu0-3
07.1016:00CFR Dej - Vulturul Mintiu Gherlii0-3
07.1016:00Unirea II Dej - Unirea Tritenii de Jos2-1
07.1016:00Someșul Dej - Armenopolis Gherla5-0
  *Sporting Apahida a stat 

Clasament:

  MECIVICT.EGALÎNFR.GMGPGVR.PCT.
1.Unirea Iclod76012311+1218
2.CS Florești75202811+1717
3.Someșul Dej7412177+1013
4.Arieșul Mihai Viteazu6330205+1512
5.Supporter 2.073312213+912
6.Sporting Apahida6402147+712
7.CSM Câmpia Turzii63121010010
8.Olimpia Gherla6303710-39
9.Someșul Gilău62131716+17
10.Unirea II Dej7214916-77
11.Viitorul 2014 Sopor72141523-87
12.Vulturul Mintiu Gherlii7133811-36
13.Unirea Tritenii de Jos612357-25
14.CFR Dej6105818-103
15.Armenopolis Gherla7007239-370

 

Etapa 8  
13.1011:00Unirea Tritenii de Jos - Viitorul 2014 Sopor
13.1011:00Someșul Gilău - Unirea II Dej
13.1016:00CS Florești - CFR Dej
13.1016:00Unirea Iclod - CSM Câmpia Turzii
13.1016:00Armenopolis Gherla - Olimpia Gherla
14.1011:00Arieșul Mihai Viteazu - Someșul Dej
14.1016:00Vulturul Mintiu Gherlii - Sporting Apahida
  *Supporter 2.0 va sta

output EzU5Sm

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator