Termopane Maxi Prest
Scrie un comentariu

ariesul ciuc

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei cu numărul șapte din liga a treia de fotbal, seria a V-a.

 

Etapa a debutat vineri, când s-au desfășurat șapte din cele opt partide.

La Turda, liderul de la Miercurea Ciuc s-a impus, scor 2-0, la capătul unui joc destul de anost. Ambele goluri au fost marcate de Magyari, tânărul jucător ajungând la cota 8 în acest debut de sezon. Arieșul Turda rămâne cu o singură victorie, reușită în prima etapă, contra echipei a doua a celor de la Mediaș.

La Târgu Mureș, nou promovata de la MSE, a pierdut în prelungiri partida cu Sănătatea Cluj, scor 3-2, golul victoriei pentru „virușii verzi” fiind marcat de Ionuț Rada.

La Bistrița, Gloria și Avântul Reghin au terminat la egalitate, mureșenii rămânând cu o singură înfrângere în acest sezon.

La Dej, Unirea a reușit să câștige, scor 3-2, în fața celor de la Unirea Tășnad, reușind prima victorie a sezonului, clujenii urcând astfel până pe locul 10 al clasamentului.

La Odorheiu Secuiesc, AFC Hărman a reușit surpriza, reușind să se impună, scor 1-0, echipa unde joacă și Mugurel Buga urcând până pe locul 12.

În duelul ultimelor clasate, echipa a doua a celor de la Gaz Metan Mediaș a reușit să câștige la Iernut, scor 3-1, cele două echipe făcând rocada în clasament.

De departe, cel mai spectaculos joc al etapei a avut loc la Cluj Napoca, unde echipa a doua a CFR-ului, s-a impus în fața celor de la Comuna Recea, scor 7-3.

În singurul meci care s-a desfășurat sâmbătă, Minaur Baia Mare și Cetate Râșnov au terminat la egalitate, scor 0-0, băimărenii pierzând puncte importante în lupta cu Miercurea Ciuc.

Etapa viitoare, TurdaNews va transmite partida dintre Arieșul Turda și MSE Târgu Mureș, vineri de la ora 15:00.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura vineri, de la ora 15:00, când Miercurea Ciuc va întâlni Comuna Recea.

Etapa 7   
05.1015:00MSE Târgu Mureș - Sănătatea Cluj2-3
05.1015:00Arieșul Turda - Csikszereda Miercurea Ciuc0-2
05.1015:00Gloria Bistrița - Avântul Reghin1-1
05.1015:00Unirea Dej - Unirea Tășnad3-2
05.1015:00Odorheiu Secuiesc - AFC Hărman0-1
05.1015:00CFR II Cluj Napoca - ACS Comuna Recea7-3
05.1015:00CS Iernut - Gaz Metan II Mediaș1-3
06.1015:00Minaur Baia Mare - Cetate Râșnov0-0

Clasament:

  MeciVICEGALÎNFRGMGPGVR.PCT.
1.Csikszereda Miercurea Ciuc7601224+1818
2.ACS Comuna Recea75022010+1015
3.Minaur Baia Mare7430112+915
4.Sănătatea Cluj Napoca7412149+513
5.Cetate Râșnov741266013
6.CFR II Cluj Napoca73311910+912
7.Avântul Reghin733185+312
8.Unirea Tășnad7241139+410
9.AFC Odorheiu Secuiesc72231114-38
10.Unirea Dej7142911-27
11.Gloria Bistrița72141013-37
12.AFC Hărman7214812-47
13.MSE Târgu Mureș72051117-66
14.Arieșul Turda7124712-55
15.Gaz Metan II Mediaș7115816-84
16.CS Iernut7106431-273

 

Etapa 8   
12.1015:00AFC Hărman - CS Iernut 
12.1015:00Csikszereda Miercurea Ciuc - ACS Comuna Recea 
12.1015:00Gaz Metan II Mediaș - CFR II Cluj Napoca 
12.1015:00Avântul Reghin - Minaur Baia Mare 
12.1015:00Sănătatea Cluj - Gloria Bistrița 
12.1015:00Arieșul Turda - MSE Târgu Mureș 
13.1015:00Cetate Râșnov - Unirea Dej 
13.1015:00Unirea Tășnad - AFC Odorheiu Secuiesc 

output EzU5Sm

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator