triteni mv

Unirea Tritenii de Jos continuă forma proastă din acest debut de sezon. Echipa antrenată de Pintilie, a pierdut pe terenul echipei a doua a Unirii Dej (fosta AS Viile Dejului), scor 1-2.

Gazdele au deschis scorul chiar înainte de pauză, prin Trif, care a marcat în minutul 44. Unirea Triteni a trebuit să aștepte până spre finalul meciului pentru a egala, Pintilie reușind să înscrie în minutul 89. Când totul părea că se îndreaptă spre un rezultat de egalitate, Gabriel Benea a reușit să marcheze golul victoriei pentru dejeni.

S-a terminat 2-1 și Unirea Triteni rămâne cu o singură victorie în acest sezon. Etapa viitoare, Unirea va primi vizita celor de la Viitorul 2014 Sopor.

La finalul partidei, antrenorul-jucător al Unirii, Andrei Pintilie a declarat: „Dezamăgirea și frustrarea sunt cuvintele potrivite după această înfrângere. Din nou, pierdem în minutul 95, din cele trei înfrângeri suferite, două au venit în minutul 95.  Nu merge nimic, jocul nu merge, ghinionul ne urmărește la fiecare meci, se ține scai de noi, parcă e mult prea mult. În condițiile de față va fi foarte greu să ne revenim, dar adevăratele caractere la greu se văd . Vom vedea când și cum vom reuși să aducem “barca la mal” pentru că e păcat să nu dăm totul pentru această echipă.”

UNIREA II DEJ – UNIREA TRITENII DE JOS 2-1 (Trif 44`, Benea 90+3` / Pintilie 89`)

Unirea Tritenii de Jos: Rusu – Chiorean, Tot, Pintilie, Ludușan, Indreica, Podariu, Bărbos, Bituleanu, Ceclan, Sașa. Au mai evoluat: Petrea, Gall, Deiac și Ciungan.

sursă foto: arhivă