csm ct floresti

Lipsiti de prezenta a patru titulari, cei de la CSM Campia Turzii nu pareau prea optimisti in privinta obtinerii unui rezultat bun in intalnirea jucata in cadrul etapei a 7-a, cu una dintre pretendentele la castigarea editiei 2018-2019 a Ligii a IV-a, formatia CS Floresti.

In partida disputata in aceasta dimineata pe Stadionul Municipal "Mihai Adam" din Campia Turzii, echipa gazda isi dorea sa obtina o noua victorie, mai ales ca veneau dupa un sir de trei victorii consecutive.

Formatia oaspete a venit decisa sa castige cele trei puncte, numai ca au avut in fata o aparare a CSM-ului care a functionat ireprosabil pana in minutul 83.

Ghinionul i-a urmarit pe cei din Floresti, acestia avand trei bare, dar putem spune ca si noroc, deoarece la scorul de 1-0 pentru echipa gazda, "metronomul" echipei, Danut Stefan, a mai trimis odata balonul in poarta, numai ca din pacate spunem ca asistentul din jumatatea oaspetilor a acordat "eronat" offside.

Meciul s-a jucat mai mult in jumatatea gazdelor, dar acest lucru a fost bine gandit de tehnicianul CSM-ului, Valentin Sandru, care a ales o tactica in care echipa sa se apere si sa porneasca pe contraatac.

Daca pana in minutul 35 ambele formatii au avut ocazii de a inscrie, in acel minut am putut sa asistam la un "tonto-gol" incasat de portarul oaspetilor Tiut, care a ales sa iasa la o minge aruncata pe undeva la 25 de metri de poarta aparata de el. Aceasta a fost urmarita de jucatorul CSM-ului, Danut Stefan, care a profitat de faptul ca portarul florestean a preluat pe piept minge, iar in momentul in care a incercat sa o degajeze a dat cu piciorul pe langa minge, care i-a fost suflata de jucatorul de la CSM, care a preluat-o si a plecat singur pana in fata portii, de unde a trimis-o in poarta goala.

Repriza secunda s-a desfasurat in aceiasi nota, oaspetii presand, in timp ce echipa gazda a preferat sa se apere si sa plece pe contraatac.

In minutul 70, atacantul CSM-ului, Dudas, il angajeaza cu o minge peste apararea celor din Floresti pe Danut Stefan, care scapa singur cu portarul, dar cu un ultim efort, capitanul celor din Floresti, Bran Simion, opreste balonul cu mana, iar centralul intalnirii il elimina.

Chiar daca lumea prezenta intr-un numar destul de mare la stadion sperau ca echipa gazda sa mai inscrie macar un gol sau sa isi pastreze rezultatul de pe tabela pana la sfarsitul meciului, in minutul 83 un jucator al celor din Floresti este faultat de Pop si arbitrul arata punctul cu var de la 11 metri.

Executa Kilin, care inscrie si readuce egalitatea pe tabela de marcaj, iar la final scorul ramane acelasi, 1-1, cu suparare mare in ambele tabere, oaspetii ca nu au reusit mai mult, in timp ce gazdele pentru faptul ca le-a scapat printre degete o noua victorie.

Etapa viitoare, formatia CSM Campia Turzii are o noua partida grea, de data aceasta pe terenul "liderului", Unirea Iclod.

CSM Campia Turzii  -  CS.Floresti   1-1 (1-0)

Marcatori: Danut Stefan '35, pt. gazde / respectiv Kilin '83 - lov.11 m, pt.oaspeti.

CSM Campia Turzii: Mathe - Soporan, Pop, Sur, Moldovan.M, Duma, Danut Stefan, Chisu, Mihesan, Dudas, Oroian.

Au mai intrat: Nicola, Chira, Tarcea

Antrenorii: Valentin Sandru (principal) si Rosu Dorin (secund).

CS Floresti: Tiut - Moldovan, Kilin, Vaidean, Fratean, Bran, Svichi, Corpodean, Bucur, Dirjan, Paravan.

Au mai intrat: Maris, Somesan, Toader, Crisan.

Antrenori: Budisan Calin (principal) si Trusca Adrian (secund)

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )