1 Comentariu

ariesul ciuc

Arieșul Turda a pierdut astăzi, scor 2-0, contra celor de la AFK Miercurea Ciuc, într-o partidă care a contat pentru etapa a VII-a, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

Meciul a început cu marea ocazie a lui Paleoca (min 3), care a reluat pe lângă poartă o centrare perfectă venită de la Marcu. Jocul a fost unul destul de anost, fără prea mari ocazii la cele două porți. Totuși, în minutul 21, în urma unui contraatac, Nagy a centrat pe jos pentru Magyari, care a reluat la colțul lung, reușind să deschidă scorul. După marcarea golul, „ciucanii” au pus stăpânire pe joc, însă marea ocazie a finalului de primă repriză a venit tot la poarta lui Bordas, David reluând cu capul peste poartă o centrare venită de la Florin Dan.

În minutul 56, Lemnaru a protejat un balon în careul oaspeților, însă a tras direct în portarul Ciucului. După doar două minute a venit replica celor de la Miercurea Ciuc, Vereș șutând peste poarta lui Pop. În minutul 61, Magyari a centrat în fața porții pentru Gonzales, însă spaniolul a șutat slab. Cu cinci minute înaintea finalului, Magyari a reușit dubla, reluând în plasă, o centrare venită de pe partea dreaptă,

S-a terminat 0-2 și Arieșul Turda rămâne cu o singură victorie în cele șapte etape scurse până acum. Etapa viitoare, formația turdeană va primi vizita celor de la MSE Târgu Mureș. Partida va fi în direct pe TurdaNews.

Conferința de presă a antrenorului turdean, Constantin Olariu, o puteți urmări la finalul articolului.

ARIEȘUL TURDA – AFK MIERCUREA CIUC 0-2 (Magyari 21`, 85`)

Arieșul Turda: Pop – Chiș, Onicaș, Cocoară, Marcu (Ionescu 67`), Bria, Paleoca (Selegean 81`), Savu (Ititesc 65`), Fl. Dan (Varodi 72`), David, Lemnaru.

AFK Miercurea Ciuc: Bordas – Majzik, Mitra, Kovacs, Nascimento, Veres, Pal (Berde 80`), Gonzales, Nagy (Antal 66`), Magyari (Barta 89`), Gyorgyi (Csegoldi 71`)

2.ACS Comuna Recea75022010+1015
3.Minaur Baia Mare6420112+914

Marius · 13:25 07.10.2018
    Domnilor consilieri, cat il mai lasati pe Gicu Tothazan sa-si bata joc de echipa de fotbal si implicit de oras?
    Are buget de 1 mild lei vechi pe luna si echipa se afla pe locul 14 din 16, cu 5 pct din 21 posibile.Este rusinos.Toate deciziile pe care el le-a luat in privinta antrenorilor si a jucatorilor adusi la Turda au fost gresite.Prin prisma acestor rezultate se demonstreaza inca o data ca Gicu Tothazan nu se pricepe la fotbal si ar trebui pus un presedinte cu mai multa experienta.Va garantez ca daca ramanea echipa de turdeni cu care s-a promovat in liga a 3-a si cu Suciu Dorin antrenor, echipa avea acum mai multe puncte in clasament.S-au adus jucatori gen Lemnaru, care incaseaza 25 mil pe luna si in 6 etape cat a jucat nu a marcat niciun gol.Vi se pare normal? In fotbal exista o regula, daca nu ai rezultate, pleci, atat antrenorii cat si conducatorii.De ce nu sunt dati afara Gherman si Olaru la aceste rezultate?Cand aveti de gand sa luati masuri?