Scrie un comentariu

ariesul harman

Vineri și sâmbătă s-au disputat cele opt partide ale etapei cu numărul șase, din cadrul ligii a treia, seria a V-a.

 

La Miercurea Ciuc, echipa a doua a CFR-ului a pierdut primul meci din campionat, scor 3—0, contra celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc. Odată cu această victorie, ciucanii devin lideri ai clasamentului, beneficiind de egalul celor de la Minaur Baia Mare.

La Someșeni, Sănătatea Cluj s-a impus în fața Arieșului Turda, scor 2-1, turdenii meritând cel puțin un egal după modul cum s-a desfășurat partida. Golul victoriei celor de la Sănătatea a venit în ultimele 10 minute, fiind marcat de Ionescu, în propria poartă.

La Mediaș, „lanterna roșie” a clasamentului, Gaz Metan II a mai pierdut un meci pe teren propriu, scor 3-1, contra celor de la AFC Odorheiu Secuiesc.

Avântul Reghin a continuat seria rezultatelor pozitive, reușind să se impună, scor 3-1, în fața celor de la MSE Târgu Mureș.

Sâmbătă s-a desfășurat „derby-ul nordului”, între Unirea Tășnad și Minaur Baia Mare, cele două împărțindu-și punctele, după rezultatul de egalitate, scor 1-1.

Comuna Recea a făcut spectacol contra celor de la CS Iernut, reușind să se impună, scor 7-0, „criza” celor de la Iernut adâncindu-se.

La Hărman, gazdele au reușit un 2-2, contra celor de la Unirea Dej, un rezultat care nu ajută nicio echipă, ambele rămânând în zona retrogradabilă,

În ultima partidă a etapei, Cetate Râșnov s-a impus în fața celor de la Gloria Bistrița, scor 1-0, brașovenii continuând să urce în clasament, fiind la a treia victorie consecutivă.

Etapa viitoare, Arieșul Turda va primi vizita celor de la Csikszereda. Meciul se va desfășura vineri de la ora 15:00 și va fi transmis în direct pe TurdaNews.

Etapa 6   
28.0917:00Csikszereda Miercurea Ciuc - CFR II Cluj Napoca3-0
28.0917:00Gaz Metan II Mediaș - AFC Odorheiu Secuiesc1-3
28.0917:00Avântul Reghin - MSE Târgu Mureș3-1
28.0917:00Sănătatea Cluj - Arieșul Turda2-1
29.0917:00ACS Comuna Recea - CS Iernut7-0
29.0917:00AFC Hărman - Unirea Dej2-2
29.0917:00Unirea Tășnad - Minaur Baia Mare1-1
29.0917:00Cetate Râșnov - Gloria Bistrița1-0

Clasament:

  MeciVICEGALÎNFRGMGPGVR.PCT.
1.Csikszereda Miercurea Ciuc6501204+1615
2.ACS Comuna Recea6501173+1415
3.Minaur Baia Mare6420112+914
4.Cetate Râșnov640266012
5.Avântul Reghin632174+311
6.Unirea Tășnad6240116+510
7.Sănătatea Cluj Napoca6312117+410
8.CFR II Cluj Napoca6231127+59
9.AFC Odorheiu Secuiesc62221113-28
10.Gloria Bistrița6204912-36
11.MSE Târgu Mureș6204914-56
12.Arieșul Turda6123710-35
13.Unirea Dej604269-34
14.AFC Hărman6114712-54
15.CS Iernut6105328-253
16.Gaz Metan II Mediaș6015515-101

 

Etapa 7   
05.1015:00MSE Târgu Mureș - Sănătatea Cluj 
05.1015:00Arieșul Turda - Csikszereda Miercurea Ciuc 
05.1015:00Gloria Bistrița - Avântul Reghin 
05.1015:00Unirea Dej - Unirea Tășnad 
05.1015:00Odorheiu Secuiesc - AFC Hărman 
05.1015:00CFR II Cluj Napoca - ACS Comuna Recea 
06.1015:00Minaur Baia Mare - Cetate Râșnov 
06.1015:00CS Iernut - Gaz Metan II Mediaș 

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator