csm ct mintiugherlii

Seria meciurilor bune continua pentru fotbalistii de la CSM Campia Turzii, care astazi au ajuns la a treia victorie consecutiva, dupa victoria obtinuta in deplasare cu scorul de 2-0 (1-0), la Vulturul Mintiu-Gherlii.

Partida a inceput cum nu se poate mai bine pentru formatia din Campia Turzii, care a deschis rapid scorul in minutul 7, prin Tescar.

Acest lucru le-a facut jocul mai usor fotbalistiilor CSM-ului, care au jucat relaxati in timp ce formatia gazda a incercat sa se apropie tot mai mult de poarta aparata de Fekete, dar fara a creea vreun pericol.

In prima parte, jucatorii antrenati de Vali Sandru s-au jucat cu ocaziile, numai ca moleseala parca a afectat jocul celor din Mintiu-Gherlii, iar la pauza oaspetii au intrat in avantaj la cabine.

Partea secunda a fost o copie fidela primei parti, echipa gazda avand o singura ocazie mai importanta de a inscrie, iar formatia CSM-ului s-a desprins decisiv in minutul 58, dupa golul marcat de Chisu.

Totusi, limpezimea a lipsit la unele faze jucatorilor din Campia Turzii, care la ocaziile ce si le-au mai creat, puteau sa mai inscrie, dar au tratat cu multa lejeritate ocaziile create si astfel scorul final al partidei a fost de doar 2-0.

Dupa victoria de astazi, CSM Campia Turzii urca pana pe locul 7 in clasament, dar este la egalitate de puncte, respectiv 9, cu formatiile de pe locurile sase si cinci, Supporter 2.0 Cluj-Napoca si Ariesul Mihai Viteazu.

Etapa viitoare, sambata 6 octombrie, CSM Campia Turzii va juca in fata propriilor suporterii cu ocupanta locului doi in clasament, CS Floresti.

Antrenorul CSM-ului, Valentin Sandru, a inceput partida de la Mintiu-Gherlii cu urmatoarea formatie: Fekete - Moldovan.M, Pop, Kalman, Soporan, Mihesan, Tescar, Sur, Chisu, Dan.S, Dudas. Au mai intrat in partea secunda: Chira, Tarcea, Olteanu.