csm ct ucluj

Prima editie a Cupei "CSM TROPHY" a fost castigata ieri seara de catre echipa gazda CSM Campia Turzii, dupa ce aceasta a reusit sa invinga in ultima partida cu scorul de 3-1 (25-18; 25-18; 23-25; 25-21), pe Universitatea Cluj-Napoca.

Partida a fost la discretia formatiei CSM, care a controlat jocul in totalitate si a fost superioara la toate capitolele in fata formatiei clujene.

Primele doua seturi s-au incheiat cu acelasi scor 25-18, iar la scorul de 2-0 la seturi pentru CSM, formatia clujeana porneste mai bine in setul trei, avand in prima parte a acestuia o diferenta de trei puncte, doar ca gazdele revin si egaleaza la 23.

Cu doua atacuri bune formatia clujeana face cele doua puncte necesare castigari setului, dar castigarea acestuia nu a facut decat sa motiveze echipa CSM-ului.

Setul patru a fost controlat de la inceput pana la final de catre voleibalistii CSM-ului, care il castiga si implicit meciul, dupa care se bucura de castigarea primei editii a CSM TROPHY.

Dupa finalul turneului, voleibalistii CSM-ului au fost invitati de catre primarul municipiului Campia Turzii, Dorin Lojigan, acesta fiind de altfel suporterul "UNU" al echipei, intr-o locatie selecta, mai precis la Restaurantul Stejarii din Urca.

Aici acesta le-a pregatit o surpriza jucatorilor, pentru prima data echipa auzind imnul echipei, care a fost compus si cantat de formatia locala ProRock.

Urmeaza pentru voleibalistii din Campia Turzii inca doua saptamani de antrenamente pe plan local, dupa care pe data de 13 octombrie vor juca in prima etapa a editiei 2018-2019, din prima liga in deplasare la Arcada Galati.