ariesul sanatatea

Arieșul Turda a pierdut astăzi, scor 1-2, pe terenul celor de la Sănătatea Cluj, într-o partidă care a contat pentru etapa a VI-a, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

La fel ca în fiecare deplasare de până acum, turdenii s-au văzut conduși pe tabelă încă din prima repriză, după golul reușit de Chelariu. În minutul 30, centralul partidei a acordat incorect o lovitură de la 11m pentru cei de la Sănătatea, însă Rareș Pop a reușit să mențină tabela la 1-0.

După pauză, Turda a avut ocaziile importante la poarta lui Lăzăreanu, golul venind în minutul 58, când Paleoca a reluat în plasă o centrare de pe partea dreaptă. După golul marcat de Paleoca, David a lovit bara porții lui Lăzăreanu, însă golul a venit în cealaltă parte, Ionescu marcând în proprie poartă.

S-a terminat 2-1 pentru Sănătatea și Arieșul Turda rămâne cu cinci puncte după primele șase etape.

Etapa viitoare, Arieșul Turda va primi vizita celor de la Csikszereda, vineri, de la ora 15:00. Partida va fi transmisă în direct pe TurdaNews.

SĂNĂTATEA CLUJ NAPOCA – ARIEȘUL TURDA 2-1 (Chelariu 18`, Ionescu 80` aut. / Paleoca 58`)

Arieșul Turda: Pop – Marcu, Ionescu, Cocoară, Chiș, Fl. Dan, Savu, Paleoca, Bria, Lemnaru, David.

Sănătatea Cluj: Lăzăreanu – Rada, Matei, Negru, Lupu, Paul Cr., Chelariu, A.Rus, Creț, Roman, Ceaca.

1.Csikszereda Miercurea Ciuc6501204+1615
2.Minaur Baia Mare5410101+913