csm ct steaua

Editia a I-a a Cupei "CSM TROPHY", la volei masculin, a debutat in aceasta dupa-amiaza in Sala Sporturilor "Ioan Stanatiev" din Campia Turzii, cu partida dintre Stiinta Explorari Baia Mare si Universitatea Cluj-Napoca.

Cu o echipa mult mai motivata, formatia din Baia Mare s-a impus cu scorul de 3-0 (25-23; 25-21; 25-21), la capatul unui meci pe care l-a controlat in totalitate, chiar daca scorul pe seturi nu o arata.

A urmat apoi partida a doua a zilei, cea dintre CSM si Steaua Bucuresti, un meci care a fost urmarit de o sala aproape plina, iar spectatorii si suporterii echipei nu au avut de ce sa regrete, deoarece voleibalistii CSM-ului le-au oferit o partida frumoasa, incununata la final cu o victorie.

Cei prezenti in sala au putut vedea la lucru noua formatie a CSM-ului, cea care in curand va debuta in prima liga a voleiului romanesc.

Primele doua seturi au fost castigate de catre gazde, dupa care in randul echipei au survenit unele modificari, iar setul al treilea a fost pierdut la mare lupta. Impulsionati de public si de suporterii fideli ai echipei, dintre care au facut parte din nou primarul municipiului Campia Turzii, Dorin Lojigan, care a fost insotit de echipa sa de consilieri locali, voleibalistii CSM-ului s-au mobilizat si au reusit sa castige setul patru si implicit partida

Un lucru imbucurator este faptul ca echipa incepe sa se inchege si speram ca in curand rezultatele sa apara.

Intr-un material ce va aparea in aceasta saptamana, va vom prezenta si noiile achizitii din lotul echipei de volei CSM Campia Turzii.

Maine (joi), in ziua a doua a turneului, programul meciurilor este urmatorul:

- ora 17.00  Steaua Bucuresti  -  Universitatea Cluj-Napoca

- ora 19.00  CSM Campia Turzii  -  Stiinta Explorari Baia Mare

Rezultatele inregistrate astazi:

Stiinta Explorari Baia Mare  -  Universitatea Cluj-Napoca    3-0 (25-23; 25-21; 25-21)

CSM Campia Turzii  -  Steaua Bucuresti   3-1 (27-25; 25-15; 23-25; 25-22)

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )