csm ct ladej 2

Partida din etapa a IV-a a adus prima victorie pentru CSM Campia Turzii, in editia 2018-2019 a Ligii a 4-a, un succes obtinut in deplasare la formatia CFR Dej, cu scorul de 3-1 (1-0).

Partida a fost una la discretia echipei din Campia Turzii, care cu toate ca a jucat pe un teren "execrabil", se poate vedea in poza, a reusit sa isi treaca in cont primele trei puncte.

Dupa ce in urma cu o etapa jucatorii CSM-ului erau cazuti la pamant, dupa infrangerea venita in ultimul minut din partida de acasa cu Olimpia Gherla, acum acestia au gestionat mult mai bine situatia din teren si rezultatul s-a vazut la final.

Scorul a fost deschis in prima repriza de Tescar, care a transformat o lovitura de la 11 metri, dupa care in partea secunda Danut Stefan a majorat scorul in favoarea echipei din Campia Turzii.

Gazdele au o revenire si reusesc sa reduca din handicap, numai ca nou intratul in aceasta repriza, Moldovan.S, reuseste sa inscrie din nou pentru CSM si sa stabileasca astfel scorul final al intalnirii.

In urmatoarea etapa care se va juca sambata 22 septembrie, CSM va juca in fata propriilor suporteri cu Sporting Apahida, formatie ce se afla in acest moment pe locul patru in clasament cu 9 puncte.

Antrenorul CSM-ului, Sandru Valentin, a aliniat la startul partidei de la Dej urmatoarea formatie: Fekete - Soporan, Kalman, Sur, Moldovan.M, Tescar, Oroian, Nicola, Chisu, Dan Stefan, Dudas. Au mai evoluat: Olteanu si Moldovan.S

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )