triteni mv

Week-end-ul trecut a programat partidele etapei cu numărul trei din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Etapa a debutat la Tritenii de Sus, unde Unirea a remizat, scor 1-1, contra celor de la Arieșul Mihai Viteazu. Golul egalizator pentru formația fraților Pintilie a venit în prelungiri, în urma unui șut a lui Bituleanu. Golul oaspeților a fost marcat de un alt fost jucător al Arieșului Turda, Lucian Mărie.

De la aceeași oră, Someșul Gilău nu a avut emoții cu Armenopolis Gherla, reușind să se impună, scor 7-0.

De la ora 17:00, CFR Dej a produs surpriza începutului de campionat, reușind să se impună pe terenul Olimpiei Gherla, scor 2-1.

Duminică dimineața, pe terenul din Frata, Viitorul 2014 Sopor și Vulturul Mintiu Gherlii și-au împărțit punctele, cele două echipe terminând la egalitate, scor 1-1, la capătul unui meci dominat de gazde. De la aceeași oră, CS Florești s-a impus fără mari emoții pe terenul echipei a doua a Unirii Dej, scor 3-1.

De la ora 17:00, Someșul Dej a reușit să se impună, scor 1-0 în fața celor de la Sporting Apahida, după un gol marcat pe final de meci.

De la aceeași oră, Unirea Iclod s-a impus, în derby-ul etapei, pe terenul celor de la Supporter 2.0, scor 3-2, după ce până la pauză nu se marcase niciun gol.

De altfel, Someșul Dej și Unirea Iclod sunt cele două echipe care au punctaj maxim după primele trei etape. În această etapă. CSM Câmpia Turzii a stat.

Etapa viitoare se va desfășura la mijlocul acestei săptămâni, derby-ul rundei urmând să se desfășoare la Apahida, unde Sporting va întâlni Olimpia Gherla. În etapa a IV-a, Unirea Tritenii de Jos va sta.