triteni mv

Unirea Triteni și Arieșul Mihai Viteazu au terminat la egalitate, scor 1-1, într-o partidă care a contat pentru etapa a III-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

În prima repriză, Unirea a fost echipa care a avut posesia, însă marile ocazii le-a avut Mihai Viteazu. Oaspeții au cerut și o lovitură de la 11m, neacordată de „centralul” Dan Dreve.

În partea a doua, gazdele au cerut o lovitură de la 11m, însă jocul a fost lăsat să continue. Oaspeții au reușit să deschidă scorul în minutul 74, Lucian Mărie reușind să împingă balonul în plasă, în urma unei recentrări. Arieșul a mai avut câteva ocazii de gol, ratate însă de fotbaliștii lui Lucian Roșu. În minutul 93, balonul a ajuns la Bituleanu, care a marcat un șut puternic din interiorul careului, reușind să restabilească egalitatea

S-a terminat 1-1 și cele două echipe acumulează patru puncte, Arieșul având un meci mai puțin disputat.

La finalul partidei, antrenorul celor de la Mihai Viteazu, Lucian Roșu, ne-a declarat: „Nu este un rezultat echitabil, tactic am stat mai bine, dăruirea a fost de partea lor. Fotbalul se joacă de goluri, iar noi am ratat nepermis de mult. Consider că am câștigat un punct, am jucat în deplasare, contra unei echipe bine organizate, destul de tare fizic. Triteniul le va pune probleme tuturor echipelor care vin aici. Eu vreau să terminăm în primele trei, din păcate suntem susținuți de o Primărie a unei comune, nu ne permitem mai mult. Depindem de jucători, să îi am la meciuri, ne confruntăm cu una dintre cele mai penibile situații, să nu avem cu cine să facem antrenamente,”

UNIREA TRITENII DE JOS – ARIEȘUL MIHAI VITEAZU 1-1 (Bituleanu 90+3` / Mărie 74`)

Unirea Tritenii de Jos: Rusu – Ozvadă, Sașa (Petrea 56`), Podariu (Ludușan 81`), Ceclan, Gall, Indreica, A.Pintilie (Deac 90+3`) , Tot, Bituleanu, Bărbos (Voivod 90`).

Arieșul Mihai Viteazu: Miclăuș – Botaș, N.Crișan (Mureșan 33`), Buglea, Balint (Linca 76`), Macula, Kiesz (C.Crișan 56`), Mărginean, Părțilă (Boboia 40`),, Silaghi (Siecoban 63`), Mărie.