Scrie un comentariu

ariesul tasnad

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei cu numărul III, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a cincea.

 

Șapte dintre cele opt partide ale etapei s-au desfășurat vineri, începând cu ora 17:00.

Pe stadionul „Municipal” din Turda, Arieșul a remizat contra celor de la Unirea Tășnad, scor 1-1, la capătul unui meci pe care jucătorii turdeni l-au dominat cu autoritate, în special în partea secundă.

La Reghin, Avântul a reușit prima surpriză a acestui campionat, reușind să se impună în fața celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 1-0, după un gol marcat în partea a doua a meciului.

La Cluj Napoca, Sănătatea a reușit o victorie „scurtă”, 1-0, în fața celor de la Cetate Râșnov, după un gol marcat din lovitură de la 11m.

La Târgu Mureș, nou promovata de la MSE, a reușit să câștige partida cu AFC Hărman, scor 2-1.

Gloria Bistrița a reușit să adune primele puncte din acest sezon, după victoria, scor 4-1, contra echipei a doua a Gazului. La Dej, în primul derby clujean, Unirea a reușit un rezultat de egalitate, scor 0-0, contra echipei a doua a CFR-ului.

La Odorheiu Secuiesc, AFC s-a impus în fața celor de la CS Iernut, scor 3-1.

În primul mare derby al campionatului, sâmbătă, de la ora 17:00, Minaur Baia Mare s-a impus în fața celor de la ACS Comuna Recea, scor 1-0, revenind pe primul loc al clasamentului, după doar o etapă.

Etapa viitoare, Arieșul Turda se va deplasa la Râșnov, pentru partida cu Olimpic Cetate. Partida se va disputa sâmbătă, începând cu ora 17:00.

Etapa 3   
07.0917:00Avântul Reghin - Csikszereda Miercurea Ciuc1-0
07.0917:00Sănătatea Cluj - Cetate Râșnov1-0
07.0917:00Arieșul Turda - Unirea Tășnad1-1
07.0917:00MSE Târgu Mureș - AFC Hărman2-1
07.0917:00Gloria Bistrița - Gaz Metan II Mediaș4-1
07.0917:00Unirea Dej - CFR II Cluj Napoca0-0
07.0917:00AFC Odorheiu Secuiesc - CS Iernut3-1
08.0917:00Minaur Baia Mare - ACS Comuna Recea1-0

Clasament:

 EchipaMVEÎGMGPGVR.PCT.
1.Minaur Baia Mare321071+67p
2.Sănătatea Cluj Napoca321072+57p
3.Csikszereda Miercurea Ciuc320172+56p
4.MSE Târgu Mureș320175+26p
5.ACS Comuna Recea320143+16p
6.CFR II Cluj Napoca312052+35p
7.Avântul Reghin31111104p
8.AFC Odorheiu Secuiesc31117704p
9.Arieșul Turda311134-14p
10.Unirea Tășnad30303303p
11.Gloria Bistrița310267-13p
12.AFC Hărman310247-33p
13.Cetate Râșnov310215-43p
14.CS Iernut310228-63p
15.Unirea Dej302134-12p
16.Gaz Metan II Mediaș300339-60p
Etapa 4  
14.0917:00CFR II Cluj Napoca - AFC Odorheiu Secuiesc
14.0917:00Gaz Metan II Mediaș - Minaur Baia Mare
14.0917:00Avântul Reghin - Sănătatea Cluj
15.0917:00ACS Comuna Recea - Unirea Dej
15.0917:00AFC Hărman - Gloria Bistrița
15.0917:00Cetate Râșnov - Arieșul Turda
15.0917:00Unirea Tășnad - MSE Târgu Mureș
16.0917:00Csikszereda Miercurea Ciuc - CS Iernut

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator