sopor dej

Viitorul 2014 Sopor nu a reușit surpriza și a pierdut în această dimineață, scor 5-1, pe terenul celor de la Sporting Apahida, într-o partidă care a contat pentru etapa a II-a, a ligii a patra, zona Cluj.

Apahidenii au început în forță partidă, reușind să deschidă scorul după doar șapte minute, prin Vasilaș. La fel ca și în partida din prima etapă, Soporul a restabilit egalitatea, după un gol marcat de Cecălăcean (min 22). Totuși, gazdele au intrat la cabine în avantaj, după un gol marcat de Raul Câmpean.

În repriza a doua, cei de la Sporting au reușit să mai marcheze de trei ori, devenind, cel puțin pentru moment noii lideri ai clasamentului.

Etapa viitoare, Viitorul 2014 Sopor va primi vizita celor de la Vulturul Mintiu Gherlii.

SPORTING APAHIDA – VIITORUL 2014 SOPOR 5-1 (Vasilaș 7`, Cîmpean 35`, 80`, Ciotlăuș 70`, Nicoară 89` / Cecălăcean 22`)