csm ct somesul

Debut cu stangul pentru fotbalistii de la CSM Campia Turzii, in editia 2018-2019, din Liga a IV-a, dupa ce au pierdut cu scorul de 5-0 (2-0), in deplasare la nou inscrisa formatie, Somesul Dej.

Lipsa omogenitati din randul echipei CSM-ului s-a facut simtita in aceasta dupa-amiaza, un alt factor esential care a influentat rezultatul partidei a fost terenul rau pe care s-a jucat meciul.

In prima repriza, formatia antrenata de Vali Sandru si-a creeat cateva ocazii de a marca, ramase insa nefructificate, in timp ce gazdele pe fondul unor greseli in apararea CSM-ului, au inscris de doua ori pana la intrarea la cabine, la pauza.

In partea secunda, echipa gazda a fost mult mai proaspata si mai incisiva, iar lucru acesta s-a vazut pe tabela de marcaj, dupa ce dejenii au mai marcat inca de trei in poarta lui Mathe.

Pentru echipa din Campia Turzii urmeaza, saptamana viitoare, o noua partida grea pe teren propriu in fata celor de la Olimpia Gherla.

In partida de la Dej, tehnicianul Valentin Sandru a folosit urmatorii jucatorii: Mathe - Tarcea, Pop, Soporan, Moldovan.M, Mihesan, Dan.S, Chisu, Tescar, Moldovan.S, Dudas. In repriza secunda au mai intrat: Nicola, Sur, Chira.

Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )