lucian marie

Arieșul Mihai Viteazu s-a impus ieri, scor 10-0, în fața celor de la Armenopolis Gherla, într-o partidă în care fostul atacant al Arieșului Turda, Lucian Mărie, a înscris de patru ori.

Ștefan Silaghi, jucător împrumutat de Arieșul Turda la Mihai Viteazu, nu a putut evolua în partida cu Armenopolis, acesta având un eveniment în familie.

Din păcate, oaspeții de la Gherla s-au prezentat la jocul de la Mihai Viteazu cu doar 11 jucători, astfel încât partida s-a transformat într-un antrenament cu public pentru formația lui Lucian Roșu.

Chiar dacă primul gol a fost marcat abia în minutul 30, până la pauză Arieșul a înscris de patru ori.

S-a terminat 10-0 și Arieșul Mihai Viteazu pornește în forță în noul sezon al ligii a patra.

După partidă, antrenorul celor de la Mihai Viteazu, Lucian Roșu, ne-a declarat: „Debut cu victorie in noul campionat, un scor care reflectă superioritatea echipei din Mihai Viteazul. Mă bucura faptul că au înscris mulți jucători.”

ARIEȘUL MIHAI VITEAZU – ARMENOPOLIS GHERLA 10-0 (Mărie 29`, 35`, 81`, 83`, Mărginean 44`, Zbâncă 45`, Botaș 62`, Mureșan 70`, Cîțcăuan 85`, Macula 89`)

Arieșul Mihai Viteazu: Miclăuș – Macula, Buglea, Crișan, Botaș, Siecoban (Cîțcăuan 67`), Mărginean (Mureșan 60`), Kiesz (Roșu 85`), Balint, Fechete (Zbâncă 31`), Mărie.

sursă foto: arhivă TurdaNews

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )