potaissa 1lascar

Potaissa Turda a terminat la egalitate, scor 30-30, contra celor de la Dinamo București, în cea de-a doua partidă a formației turdene de la București.

Dinamoviștii au început mai bine partida și după primele 30 de minute aveau un avans de patru goluri (13-17). Turda a revenit repede în joc la începutul reprizei secunde și după doar 10 minute a reușit să egaleze (20-20). Forma foarte bună a turdenilor a continuat și în minutele următoare (23-21, min 46). Cu cinci minute înainte de final, Turda avea două goluri avans (28-26). Diferența s-a menținut până la 30-28, când dinamoviștii au marcat două goluri la rând și au stabilit scorul final.

S-a terminat 30-30 și Potaissa Turda va evolua mâine, contra celor de la Dunărea Călărași.

POTAISSA TURDA – DINAMO BUCUREȘTI 30-30 (13-17).

În cealaltă partidă, de la ora 20:00, se vor înfrunta Dunărea Călărași și St. Raphael.

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )