ariesul chimia

Chimia Turda, formație care activează în liga a V-a, s-a calificat în turul 2 al Cupei României, faza pe Câmpia Turzii, după ce s-a impus pe terenul celor de la AS Urca, scor 5-1.

Gazdele de Urca au început mai bine partida și au reușit să deschidă scorul încă din primele minute. Totuși, până la pauză, Chimia a reușit să „întoarcă” scorul, 1-2.

Repriza a doua a fost controlată în totalitate de Chimia, care a mai înscris trei goluri în poarta gazdelor.

S-a terminat 5-1 și câștigătoarea din sezonul trecut a Cupei României, faza zonală, s-a calificat în turul 2.

Celelalte rezultate din această fază a competiției: Viitorul Sopor – Șoimii Câmpia Turzii 4-7; Progresul Boian – Flacăra Grindeni 5-5 (9-8 după penalty-uri). Pe data de 19 august se va disputa partida dintre Spicul Luna și Minerul Iara.

AS URCA – CHIMIA TURDA 1-5 (pentru turdeni au marcat: Ciurtin, Varga X2, Niță X2).

Chimia Turda: Toporascu – Ciocan, Moldovan, Mărginean, Papalan, Ciurtin, Jișa, Leș, Man, Varga, Niță. Au mai evoluat: Reif, Barson și Otvoș.

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )