potaissa 1lascar

Potaissa Turda a pierdut astăzi, scor 28-34, în fața celor de la Minaur Baia Mare, într-o partidă care a contat pentru prima etapă a memorialului „Lascăr Pană”.

Gazdele au început mai bine partida, reușind să se desprindă rapid la trei goluri (4-1, min 6). Turda a revenit repede și după doar cinci minute, a preluat conducerea pe tabelă (7-8, min 11). Cu cinci minute înaintea de finalul reprizei, elevii antrenați de Horațiu Gal aveau un avans de trei goluri (12-15, min 26), însă gazdele au redus din diferență (15-16 – pauză).

Partea a doua a jocului a aparținut gazdelor, care au preluat rapid conducerea și s-au distanțat la trei goluri (24-21, min 41). Cea mai mare diferență de scor s-a înregistrat în minutul 55, când Minaur avea șapte goluri avans, 32-25.

S-a terminat 34-28 și Potaissa Turda va evolua mâine, începând cu ora 17:00, contra celor de la Poli Timișoara. De asemenea, partida dintre Poli și Potaissa va fi transmisă în direct pe TurdaNews.

În cealaltă partidă a zilei, Poli Timișoara s-a impus în fața celor de la CSU Suceava cu același scor, 34-28.

MINAUR BAIA MARE – POTAISSA TURDA 34-28 (15-16)

Potaissa Turda: Cîntec (5 goluri), Ghiță (5), Ignat (4), Zacaciurin (3), Talas (3), Pavel (2), Szoke (2), Thalmaier (2), Lazăr (1), Savic (1).

Minaur Baia Mare: Csepreghi (8 goluri), Căbuț (4), Cristescu (4), Brajovic (4), Haiduc (3), Vujadinovic (3), Mureșan (3), Botea (2), Marta (2), Nagy (1).

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )